Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeletelt zöld olívabogyót...

Szeletelt zöld olívabogyót milyen ételek készítéséhez tudok felhasználni?

Figyelt kérdés
Nagy mennyiségben kaptam.

2016. márc. 7. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most így hirtelen a pizza jutott eszembe :)
2016. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pizzára, tészta ételekhez, szendvicsekre, melegszendvicsre, salátába, olívabogyókrémet csinálhatsz belőle, sült húsokra vagy töltelékként, rántott húsba tölteléknek, ha sütsz kenyeret, zsemlét, kiflit, akkor a tésztájába keverni. Magában eszegetni is finom.
2016. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne hagyd sokáig állni! Én szoktam venni konzervet, aztán a maradékot beteszem a hűtőbe, s ha nem használom fel hamar, a tetején ilyen fehér lepedék képződik, nem guszta.
2016. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, ettől félek én is, hogy túl sokáig nem áll el hűtőben sem. Köszi a válaszokat!
2016. márc. 7. 14:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam csinálni, ha felbontok egy nagyobb üveg olajbogyót, hogy kis adagokra osztom, műanyag dobozkákba, tálkákba teszem, és lefagyasztom, Két nap után kiveszem a dobozból, és nejlonzacskóba teszem, hogy kevesebb helyet foglaljon. Ha pizza tetejére szükségem van 10-15 szem olajbogyóra, akkor kiveszek egy adagot, 20 perc alatt kiolvad, és már használhatom is.


Ha tudom, hogy néhány napon belül fel fogom használni a maradékot, akkor egy pici szalicilt, van Na-benzoátot szórok a lé tetejére, és úgy teszem be a hűtőbe, így nem "pimpósodik meg".

2016. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire, vacsorára nagyon finom marinálva egy kis olajjal, fűszerekkel, esetleg fetát, paprikát tehetsz mellé, egy szelet kenyérrel isteni.


Csinálhatsz belőle olajbogyós hummuszt, teheted pizzára vagy melegszendvicsre, salátába, szószokba (pl. citromos szószba), és ami a legjobb ki is ránthatod pl. parmezános bundában, partifalatnak kiváló. Teheted tésztaételekbe is pl. tejszínes-gombás-olívás-fokhagymás tagliatelle vagy spaghetti.

2016. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A tésztát akartam és is ajánlani. Zöldséges tésztákat nagyon fel tudja dobni.

Ha halas-tojásos krémet csinálsz, apróra vágva abba is nagyon finom.

A fagyasztás is jó ötlet, kis pixisekben adagonként le lehet fagyasztani.

2016. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Körözöttbe keverve is finom! Sajtokhoz kiváló!
2016. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
94%
Pizza, tésztaételek, saláták, én magában nassolni is szeretem savanyított fokhagymával.
2016. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Sajttal, főleg fetával jó, csinálhatsz belőle hummuszt, pestót is.
2016. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!