Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatal hölgyek, lányok...

A mai fiatal hölgyek, lányok nők tudnak e főzni és sütni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Noémi azt sem tudja, hogy mi a fakanál. Egy zsiroskenyeret sem tud megfözni. Cili föztje után a 10 ujjadat megnyalod. (Remélem sokat segitettem!)
2016. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem báttya ,de kössz :D Inkább aszondjátok meg nékem,hogy tényleg kihalt a mai csajokból a főzőcskézési és sütési tudás és vágy ? Magyarul nem tudnak ezek a nők ehetőt alkotni ?
2016. ápr. 22. 15:37
 3/21 anonim válasza:
90%

De tudnak.

Am meg ezt most honnan szedted?:/


12 vagyok, amikor dolgoznak a szüleim magamnak főzök. Nem, a főzés nem a mirelit kiolvasztásából áll, at

2016. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Én tudok, 10 éves korom óta tevékenykedek a konyhában,sőt ha jó az idő,vagy horgászni vagyunk, a bográcsot is előkapom.
2016. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Hol ismerkedsz? Ja, oda nem a főzni tudó csajok járnak!
2016. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
51%

21/F sajnos sok lánnyal találkoztam akik nem tudtak igazán főzni se.

Persze voltak kivételek. ( hálistennek )

Jó látni, hogy sokan vannak akik még tudnak.

2016. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Többen, mint gondolnád ! Itt is nagyon sok fiatal lány/asszony kér tanácsot, tehát le lehet szűrni, hogy igenis akarnak sütni-főzni.Kivételek mindig voltak és lesznek szerintem , de így kerek a világ.
2016. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Van egy lány ismerősöm, aki nagyon csajos, külsőre, belsőre egyaránt. Mindannyian azt hittük fiúk, hogy na ő tipikusan olyan lány, aki majd hozzámegy egy gazdagabb, módos pasashoz, és bejárónőjük lesz, aki főz, mos, takarít. Egyszer mikor volt nálam összejövetel, elpanaszoltam neki, hogy milyen ritkán eszek rendes, főtt ételt, mivel kevés időm van, főzni nem igazán tudok. Megkérdezte mi van itthon, elkészít belőle valamit. Azt hittem viccel, ki is röhögtem. Másfél óra alatt olyan tökmag bundás rántott csirkét csinált , hogy leesett az állam. Ja, és utána még el is mosogatott, és eltakarított maga után. Szóval a válasz határozottan igen.
2016. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Inkább a 19 év alattiak között ritkul a főzni tudók száma, régebben azért az volt a normális, hogy a lányok már gyerekkorukban megtanultak főzni, főleg, mert az anyák még ráértek megtanítani őket. A mai kamaszok szülei már inkább dolgoznak, már ezer helyről lehet kaját rendelni, mindent meg lehet venni félkészen, vagy pékárukat a büfében... szóval nincsenek annyira rászorulva a rendszeres főzésre. A lányoknak meg nincs hozzá hajlandóságuk. Inkább ülnek a gép előtt, nyomkodják a telefont, tabletet, esetleg lógnak valahol a haverokkal. Addig nem igen állnak neki főzni, amíg nem muszáj. Inkább csak azok, akiket ez tényleg érdekel, tehát hobbiból is sütnek-főznek.

20 fölött szerintem a többség azért még tud, ha nem is annyi félét, mint nagyanyáink, meg persze egyre egyszerűbb receptekkel, de azért még tudnak.

2016. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

A mai tiniket nem tudom, de nyilván van, aki jól főz, van, aki rosszul és van, aki sehogy. Ahogy régen is volt, aki nem tudott főzni, s ezalól a parasztasszonyok sem voltak kivételek...

A gyermekes anyák közül sokan főznek, van egy csomó blog is, de ha megnézed akár a gyk-t, nem azt látod, hogy az emberek ne ennének otthon ételt...


S nyilván hasonló a helyzet a fiúkkal is, van, aki szeret és tud főzni, van, aki nem. De statisztikai adatokat nem tudok mondani.

Mi már harmincasok vagyunk a párommal, mindketten "ösztönösen" főzünk, a recepteket elsőre átírjuk vagy a semmiből kitalálunk egyet és sosem készül ehetetlen. Én 13 éves koromban is főztem néha, a párom szerintem később kezdte, de neki sem volt tanuló fázisa, amikor rosszul főzött. Én rosszul sütöttem gyerekkoromban, az valahogy más :D Ma már megy.

2016. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!