Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » üdv! Túrós tésztát szeretnék...

Sasa69 kérdése:

üdv! Túrós tésztát szeretnék csinálni, ehhez kérek segítséget . Azt tudom hogy eg kell főzni a tésztát, megpirítani a szalonnát, túrót - tejfölt rakni rá, de a sorrendet nem ismerem?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Túrós tésztára minek szalonna? hmm Nagy étvágyú vagy? :D
2016. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Eszter76 ***** válasza:
65%
A sorrend egyedi. :-) Szerintem túró-tejföl-szalonna, de pl. a fiam a szalonnát szereti alulra rakni. Sőt, olyan is van, aki cukorral eszi (brrrr) szalonna nélkül. Az igazi ínyencek szerint pedig sütőben össze kell sütni és utána még tejfölözni (én úgy nem szeretem, mert meleg lesz a túró...) Szóval főzd meg a tésztát, tegyél a vízbe egy kis olajat és ha megfőtt, azonnal tedd hideg víz alá... ha mindenki szereti szalonnásan, akkor a szalonna zsírját locsold rá és keverd össze, így tuti nem ragad majd. Tedd a túrót, a tejfölt és a szalonnát gusztusosan külön tálkákba, és így, külön-külön tedd az asztalra - akkor mindenki mindenből annyit tesz rá és olyan sorrendben, ahogy szeretné. Jó étvágyat!
2016. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Tészta, túró, tejföl, szalonna, harcsapaprikás a helyes sorrend.
2016. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ede1219 ***** válasza:
22%
Tejföl-cukor-turó összekeverve, bele a kifőtt tészta, rá a szalonna -cukrot kihagyhatod, ha nem szereted édesen, én még fahéjjal is megbolondítom, de szalonna nélkül, párom édesen-sósan eszi.
2016. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk tészta, tejföl, túró, szalonna. Épp ezért nem eszem meg, irtózok a szalonnás túró gondolatától. (attól persze nem zavar ha más eszi) Azóta eszek túrós tésztát, hogy valaki benyögte az ismertségi körömben, hogy ő cukorral szokta. :D Addig eszembe se jutott. Nem kell ezt se fujjogni, ízlések és pofonok. ^^
2016. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha szalonnás túróstésztát szeretnél, akkor először vékony csíkokra vágott szalonnát egy nagy serpenyőben (ebbe megy tészta is )süsd ki, a szalonnapörcöket szed ki egy szűrőkanállal és rakd félre.

Ha kifőzted a tésztát, akkor tedd erre a szalonnazsírra.

Tálaláskor túró, tejföl ízlés szerint, és a tetejére a szalonnapörc.A kifőzött csusza, vagy szélesmetélt,- vagyis a tészta - meleg legyen, mert a túró/tejföl kissé lehűti.

2016. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!