Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 20-22 emberre hány liter...

20-22 emberre hány liter tejből legyen madártej?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
4 emberre 1,5 literből szoktam főzni, és 6-7 tojásból. Ez alapján kell 7-8 l tej és legalább 30 tojás.
2016. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hányszor akartok és mennyit enni belőle. Igaza van az elsőnek, én pl. 4 emberre közel 2 liter tejből főzök, de akkor abból marad még vacsorára is és bőven ehet mindenki.
2016. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam tapasztalat szerint egy adag 1 tojás és 2,5 dl tej. Ez egy kisebb tálacskányi, egyszerre ennyi elég egy embernek. Ha több tányérral akarnál személyenként vagy hogy maradjon is, akkor többet is vehetsz hozzá
2016. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi: ekkora mennyiséget inkább két részletben főzz, a habgaluskákat pedig sokkal egyszerűbb mikróban készíteni. Egy keverőedénybe nagyjából 8-10 tojásból vert hab fér, úgyhogy ezt 3-4 részletben tanácsos csinálni: felvered a fehérjét, közben belekevered a porcukrot is (elég egy csapott evőkanál egy adaghoz), aztán beteszed a mikróba, legnagyobb fokozaton 1-1,5 percre, majd evőkanállal kiszaggatod a galuskákat és kész. Sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint ilyen irgalmatlan mennyiséget a tejben kifőzögetni.:-)
2016. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is öt emberre szoktam két liter tejből 5-6 tojásból.Én a tojás sárgája kikeverésekor a cukor mellett egy kis lisztet, vagy van. pudingport is használok, így kellemesen sűrű állagú lesz. A legnagyobb lábast használom hozzá, de sajnos az nem fér be a hűtőbe, így csak a spájz kövén hűtöm, majd kiadagolva teszem a hűtőbe.

Azt akarom kihozni belőle, hogy gondold át, hogyan tudod hidegen tartani ezt a nagy mennyiségű madártejet, mert ilyen melegekben nem tanácsos hűtés nélkül tartani.

2016. jún. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!