Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Így még ehető a krumpli?

Így még ehető a krumpli?

Figyelt kérdés
Sárga újburgonyát vettem, a Sparban.Láttam itthon, hogy néhol zöldes színű, de már elkezdtem elkészíteni úgy, hogy a héját csak ledörzsöltem dörzsi szivaccsal, mivel még nagyon új, hámlós héjú, nem akartam megpucolni.Már meg is sütöttem, van amelyiket zöldes színeződéssel sütöttem, de utólag észrevéve mindből kivágtam a zöldet, dehát keveredett bele, meg nyilván az olajba is a káros anyagból, ha van benne.Kissé az íze is fura, kesernyés, vagy "vegyszer" ízü ,meg a szaga is ahogy hámoztam másabb.Lehet hogy ez a sárga fajtára jellemző, nem tudom.Meg merjem így enni, vagy dobjam ki?
2016. jún. 12. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A zöld részeket ki kell vágni és kész.
2016. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Solanin

Semmi bajod nem lesz ekkora mennyiségtől

2016. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát jól megsült, nagyon szép, kár most szemezgetek vele, megenném, de nem nagyon merem.Néhol sajnos a sült héja zöldes maradt.Az is jó, ha már miután megsült, akkor dobom ki a zöldes színűeket?Szóval a zöldet nem eszem meg.De hát egybe sült a többivel, nem mérgezte meg a többit?Az olajjal ilyenkor mit csináljak?Azt is dobjam ki?Az van a dobozára írva, hogy főzni való.Vajon ezt úgy értik, hogy főzni való fajta, vagy azért kellett volna inkább főzni és nem sütni, mert főve nem mérgező?Jaj, éhen halok és nem merek enni! Nem vagyok egyébként nagy étkű, normális menzás adagot ennék, nem egy vagonnal :)
2016. jún. 12. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hisztizzél már, nem árulnak mérgező élelmiszereket a boltokban!
2016. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szolaninos,ami nem mesterséges,a hosszú állástól keletkezik. A zöld részeket ki kell vágni,amúgy ehető.
2016. jún. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!