Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havonta 20 000 forint elég az...

Havonta 20 000 forint elég az étkezésekre?

Figyelt kérdés
Egy kis étvágyú, nem válogatós nő ki tud jönni ennyi pénzből havonta, úgy hogy viszonylag egészségesen táplálkozzon?
2016. júl. 2. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 660 forintot költhet el naponta. Az három szendvics. Más értelemben pedig esélytelen, hiszen a hús iszonyú drága, még a tejtermék is. Ha vásárolt hideg kaját veszel, akkor kihúzhatod egy hónapig, de ne számíts arra, hogy túl mozgékony, strapabíró leszel. Sokat fogsz aludni, mert az agyad nem bírja.
2016. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

hát én ahogy látom az egészséges kaják pont,hogy drágák. mondjuk most a gyümölcsök ,zöldségek nem, mert szezonja van. de a jobb fajta tészták, kenyerek , minőségi vajak stb amik egészségesebbek,azoknak meg van az áruk.

ha csak palizeren meg májkrémes kenyéren élnél, akkor kijönnél ennyiből. de ha rendesen főzni akarsz és normális kajákat enni, akkor nem.

bár lehet,hogyha előre megveszel mindent nagyobb tételben, akkor kijöhetsz. de elég szűkösen.

2016. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Egy 5 éves gyerekre lehet.
2016. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
20 ezer az egy heti nagybevásárlás.
2016. júl. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De tényleg nagyon kis étvágyú nőt képzeljetek el, 156 cm, és 47 kiló vagyok, ha napi 1000 kalóriát eszek, már tele vagyok. Így képzeltem el kb egy napi étkezést:

Reggeli: zabpehely, aszalt gyümölccsel (mindig ezt reggelizek)

Ebéd: csirkecomb vagy csirkeszárny (ez viszonylag olcsó), rizzsel vagy krumplival vagy főzelékkel

Vacsora: 1-2 alma, vagy idénygyümölcs

Ez kijön napi 6-700 forintból, nem? Így nagyjából egészséges lenne?

2016. júl. 2. 18:11
 6/15 A kérdező kommentje:
Plusz anyukám nyáron mindig küld gyümölcsöket, zöldségeket.
2016. júl. 2. 18:13
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Kizárt. Keress jobban fizető állást. Hiába eszel keveset hosszútávon nem fogod bírni, betegesebb leszel és lefogsz nagyon gyengülni, enni meg kell. Én is így jártam amikor nagyon keveset kerestem mert csak olyan munkát találtam, még a válság idején. Volt hogy 2 naponta ettem, meleg ételt meg alig alig. Szüleim nem bírtak segíteni így mondták hogy oldjam meg magam. Én akkor alapból soványka voltam de nagyon lefogytam már, és már annyira alig ettem hogy többet nem is bírtam. Aztán végül amikor találtam sokkal jobb helyet a szüleimhez közel így nem voltam kényszerülve albérletre így hozzájuk visszaköltözve már kezdtem utol érni magam, de akkor többet is ettem és egészségesebben mert édesapám is eltudott helyezkedni és kezdtünk anyagilag rendbe jönni így amikor elkezdtem jókat enni, mindig rosszul voltam, olyan szinten hogy kórházba kerültem gyomorproblémákkal.
2016. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Nezd, szerintem a 20 egy kisse szukos, akkor is, ha kis etvagyu vagy. akkor meg kb kihozhato ennyibol, ha mondjuk beruhazol elore alap fuszerekre, par liter olajra, lisztre, krumplira, rizsre, tesztara, egy keves husra ( 1-2-3 kg-ra/ csomagra gondolok, nem 10kgs kiszerelesekre). Igy csak a zoldseget / gyumolcsot kellene frissen vasarolnod, ill. a kenyeret / tejtermeket.

szerintem ha ezek igy megvanak, akkor mar a 20bol kijossz. ha mondjuk 2 napra elore fozol, es soha senki mas nem eszik a kajadbol, akkor megoldhatod a kajalast., viszont az egeszseges meg valtozas felteteled nem tuti h teljesulni fog. en a helyedben olyanokat keszitenek mint a tesztasalata ( keves zoldseg, kis husi, sok teszta)- ami pl laktato es olcso. persze a szokasos kajakat is eloveheted, rizses hus, krumpli paprikas , sultek sok salataval, fozelekek egy kis porkolt feltettel vagy tojassal / virslivel, rakott etelek, szendvicskremek..... ha valoban kisetku vagy, es 1. honapra mondjuk mar megoldhato, hogy kicsit spejzolsz, akkor elkezdheto igy az elet mondjuk egy kulon albiban, ahol onfenntartonak kell lenned.

2016. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
20-ból kizárt. 30-ból hús nélkül esetleg.
2016. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszoló nem írt rosszat, csak épp az a gondom ezzel, hogy az "előre beruházáshoz" is pénz kell... mire a fűszereket, tésztákat, húst, miegymást megvesz az ember, jó pár ezer forintot elkölt. Akkor újra, amikor elfogy a készlet és fel kell tölteni a kamrát újra...

Szerintem 20 ezer forint kevés egy felnőttnek egy hónapra. MÁs is kiszámolta: ez úgy 660 Ft naponta... nyilván nem muszáj mindenből a drágát venni meg rendelni minden nap, lehet főzni, ami gazdaságosabb, de akárhogy számolom, nekem legalább 30-35 ezer kellene még így is.

2016. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!