Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Havonta 20 000 forint elég az...

Havonta 20 000 forint elég az étkezésekre?

Figyelt kérdés
Egy kis étvágyú, nem válogatós nő ki tud jönni ennyi pénzből havonta, úgy hogy viszonylag egészségesen táplálkozzon?
2016. júl. 2. 17:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

ki lehet jönni, ha nincsenek extra nagy igényeid a változatosságra



Havi bevásárlólista, bár szerintem elég ez 1,5 hónapra is:

[link]


kenyeret fagyaszd le!


menü

reggeli:

opció 1: szendvics: kenyér, margarin, zöldség, sült hús/rizs vagy lencsefasírt

opció 2: zabpehely tejjel vagy zabpehely vízben almával/banánnal (vízzel ehető szerintem, én tejjel utálom, de van aki azt preferálja, viszont, ha tejjel eszed, akkor nem lesz pudingod és rizsfelfújtad)


ebéd és vacsora

sárgaborsó leves

húsleves a csirkecsontból

zöldségleves

sertés babgulyás


vegyes zöldsaláta (saláta, ubi, cékla, paradicsom, paprika)/hagymasaláta/répasaláta - hússal/tojással

rizs sült hússal

rizs pörkölttel

bab/lencse/sárgaborsó/krumpli/répa főzelék tojással/pörkölttel/sült hússal/sült májjal

resztelt máj rizzsel

rizsfasírt, lencsefasírt főtt krumplival v főzelékkel v párolt káposztával

sült hal zöldséges rizzsel

rizses hús

tojásos, zöldséges rizs

krumplisaláta főtt tojással/sült hússal


desszert:

rizsfelfújt

puding

alma

2016. júl. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%
ja és kérlek, ha kipróbáltad és végzel a hónappal, akkor írj ide vissza, mert eléggé szkeptikusak itt egyesek, pedig amit írtam, az simán a napi 2000 kcal-os étrendhez van és még egészséges is, hússal, zöldséggel ;)
2016. júl. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 aperitif ***** válasza:
100%
Még nem számoltam ki, hogy élelmiszerre konkrétan mennyit költök egy hónapban, de szerintem nekem elég ennyi, úgy, hogy olaj, ecet, krumpli, hagyma, rizs, liszt, fűszer mindig van itthon, azt csak alkalmanként kell pótolni. Szintén kis étkű, egyedülálló nő vagyok, itthon főzök, húst, zöldséget piacon vásárolok, amikor valami éppen olcsóbb, abból nagyobb tételt veszek, és lefagyasztom. A hús sem ördöngösen drága, ha azt nézem, hogy a csont nélküli sertés kilója 1000, a csontos csirke 6-700 forint körül van. Ezekből megeszem naponta 10-20 dekát, az 100-200 forint között van. Zöldségféléből azt veszem, ami szezonális, télen krumpli, káposzta, répa, nyáron paradicsom, paprika, padlizsán.
2016. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%
Simán ki lehet, mi baratommal 30 000bol kijovunk, magam sutom a kenyeret, hust eszunk, zoldseget gyumolcsot, vajat, tejet, sajtot, es nem reggelizunk, meg lehet szokni, nem kell annyit zabalni. Nem kajara kell kolteni a fizetest..
2016. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
25%
Nyilvan nem csirkemellet kel venni ami 1200 hanem csirkecombot 500ftert, teljesen jo amit leirtal egy napra. Vegyel melle t..coba multivitamin pezsgotablettat 20 dbos 450 ft kb.
2016. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!