Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tud főzni hagyományos...

Kisvárda kérdése:

Ki tud főzni hagyományos tojáslevest?

Figyelt kérdés
Legyen szíves írja le nekem !
2016. júl. 29. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Én csak a bukhári maceszos-tojás levest ismerem ,de ezt találtam:


[link]


(ez elvileg tradicionálisba nyomatja)

2016. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
két kanál zsíron csinálok egy kis köményes rántást 1-2 liszt hozzáadásával, felöntöm 1- 2 l vízzel, sózom, felforralom majd ütök bele egy vagy két tojást és kevergetve újraforralom.
2016. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Zsírral paprikás rántást készítek, felöntöm vízzel, teszek bele sót, köménymagot. Ha forr, beleöntök felvert tojást, és közben keverem. Esetleg még ütök bele egész tojást is.
2016. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, én babérlevelet is szoktam belefőzni :-)
2016. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

- Felengedem a paprikás rántást, sót, őrölt köményt, zúzott fokhagymát, babér levelet teszek bele.

- Amikor felforrt, 1-2 szem krumplit és karikára szelt zöldséget (répa-gyökér) is teszek bele.

- Amikor ezek félfövésben vannak, 1 felvert tojást csurgatok bele, és annyi egész tojást ütök bele, ahány főre készítem, vagyis ahány tányér levest akarok főzni.


Óvatosan kell ezek után kavargatni, hogy az egész tojások valóban egészben is maradjanak.

A tányérban ki mennyi ecetet akar bele, úgy ízesíti.

2016. júl. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos információkat !
2016. aug. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!