Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék venni ostyasütőt...

Szeretnék venni ostyasütőt (sajtos tallér), vajon melyik a jobb az öntöttvas vagy az alumínium?

Figyelt kérdés
Kinek mi vált be? Nem nagyon értek hozzá....

2016. aug. 9. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Az öntöttvas nehéz, az alu sokkal könnyebb. De, hogy melyik a jobb, nem tudnám megmondani.

Holnap megyek a piacra, és megkérdezem a Pista bácsit, aki 40 éve árul ilyesmiket.

Ő biztosan tudja, hogy melyiket keresik, szeretik jobban.

Majd megírom, mi a véleménye.

2016. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben várom:)
2016. aug. 9. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig a nagymamám öntöttvas sütőjével csináltam, aztán kaptam egy sajátot alumíniumból. A vasban jobban szerettem sütni, bár tény, hogy a könnyebb alumíniummal kevésbé fájdul meg a kezem, és abban is lehet ugyanolyan finomat sütni, csak meg kellett szoknom.
2016. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! megjöttem a piacról, beszéltem a Pista bácsival.

Amikor előadtam a kérdésemet, azonnal rávágta, hogy természetesen az öntöttvas a legjobb. nem volt nála, csak alu, mert öntöttvasat csak rendelésre hoz ki, ugyanis 8500-ft az ára.

Aluból volt háromféle is, volt ami egy nagyot süt egyszerre, egy kb 12 cm átmérőjű kerek. (elég szaporátlan lehet egyenként sütni)szögletesből is volt két méret, így ezek árban 4000-6500.- ft között voltak.

meg is magyarázta, hogy miért jobb az öntöttvas. első, hogy egy életre szóló darab, sőt örökölhető is... :)

A másik a praktikussága, hogy ugyanannyi idő alatt dupla mennyiségű tallér süthető ki vele, mint az alumíniummal.

A vas hőtartása olyan nagy, hogy sokkal gyorsabban lehet vele sütni, magyarul minden második adag újabb hő nélkül megsül benne, csak össze kell csukni, és így tovább mehet gyorsan a sütés.

Remélem segítettem valamennyit, hogy melyik mellett dönts.

2016. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, teljesen jol irta az elottem levo. nekem is van ontottvas, de nem is erzem neheznek mert mar megszoktam. nagyon szeretem sutni benne a sajtos karikat. szinte ahogy sutom, meg melegen ugy elis fogy az elejen, mert mindenki annyira varja. tenyleg jo, mert tartja a meleget, ajanlani en is ezt tudom neked.
2016. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi a megerősítést, bár úgy látszik a kérdezőt mégsem érdekli annyira, mert azt sem mondta habakukk :D
2016. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még akkor megvettem az öntöttvasból készültet mielőtt választ kaptam volna. Nem bírtam magammal:)
2016. szept. 17. 09:58
 8/8 Janosch Noémi válasza:

Sziasztok.

A Pista Bácsis poszt írójának írtam privát üzenetet.

Édesanyám vágya egy öntött vas ostyasütő.

Nálunk sajtos nyomós a neve :)

Valaki bárki tudna segíteni?

2017. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!