Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti milyen Vegán ételt kóstolná...

Ti milyen Vegán ételt kóstolnátok meg?

Figyelt kérdés
Ti milyen Vegán ételt kóstolnátok meg (mindenevő emberként), illetve ha Vegánok vagytok, mi lenne az, amit gyakorta szívesen ennétek, de idő hiányában (pl.: munka, egyetem miatt) nem engedhetitek meg magatoknak? Vegánként/vegetáriánusként milyen ételeket kedveltek jobban: magyaros, indiai, görög?

2016. okt. 29. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent megkóstolnék a vegán ételek közül is, kivéve amiben tofu, szója - mert ezekre érzékeny vagyok - vagy "húspótló" valamik vannak - ezek ugyanis borzasztó ízüek. Jobban megvagyok hús nélkül, mint ezekkel a müdolgokkal.


Eleve a vega/vegán ételek nem igazán mások, mint a hagyományos húsmentes ételek, ezért a kérdésnek nem is sok értelmét látom.

2016. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Almásrétest.
2016. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármilyet, csak finom legyen :D

Nagyon szeretem az ázsiai vega/vegán ételeket, és az indiait is^^

2016. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Édes sárgarépa főzeléket, végtelen mennyiségben.
2016. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Fura, de pl. van egy vega étterem a közelben, és ott amit adnak az nem ízlik. Viszont vega ismerőseim nagyon finom kajákat tudnak készíteni.


Nincs kimondottan olyan recept amit kinéztem volna. És nem különítem el, hogy ez vega, ez meg húsos. Nekem a lényeg, hogy ízletes legyen.

Ma olvastam egy receptet, ami sütőtökös rakattészta. Teljesen vega. Mivel a tököt eddig leginkább sütibe és levesbe ettem kíváncsi vagyok milyen lehet a tésztához rakottasan.


Én a konyhában is a kísérletező vagyok, igazából az új mindig érdekel, megkóstolom ha eddig nem találkoztam vele, és ha tetszik akkor magamévá teszem. Szeretem az új ízeket, az érdekes kombinációkat, de nekem teljesen mindegy, hogy Vegának mondják vagy sem. Az íz lényeg és, hogy felfedezhettem valami újat!

2016. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenevőként én is szeretem az ízletes zöldségkombinációkat akár hús nélkül is. Nekem is az ízek harmóniája, a gusztusos színkavalkád is élményt ad, ha zöldségeket eszem.
2016. okt. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A családoknak egyre nagyobb része már több napon keresztül főz vega/vegán ételt, mint húsosat.

Szerencsére a hagyományos magyar konyha receptjei között is rengeteg húsmentes, finom ételek vannak, nem kell ahhoz vegának lenni, hogy ilyen kajákat tegyünk az asztalra.

2016. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy vegán étterem, amit nagyon szeretek. Az alap menü úgy néz ki, hogy kapsz kétféle főételt, kétféle köretet, egy tepsiben sült valamit és kétféle fasírtot. Annyi szabadidőm sosincs, hogy ilyen sokféle kaját készítsek magamnak.


Kedvenc rengeteg van: vegánosított vöröslencsés muszaka, burrito bowl, buddha bowl, chili sin carne, vöröslencsével rakott köles, rakott köles, töltött paprika (bébicukkinivel és gombával, rizottó jellegű cuccal) stb. stb.

Alapvetően húsokkal szokott bajom lenni, vegetáriánus kajából mindent szívesen megkóstolok. Étteremben azoknak örülök a legjobban, amelyeknek van olyan különleges összetevője, amit (még :D) nem tartok otthon, azok meg tipikusan a külföldi kaják.

2016. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!