Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért használnak sokan sütőpor...

Miért használnak sokan sütőpor helyett szódabikarbónát mikor süteményt készítenek?

Figyelt kérdés

2016. dec. 1. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sütőpor helyett nem jó a szódabikarbóna, de vannak olyan sütemények, amibe kifejezetten az kell
2016. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden le van írva:


[link]

2016. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem,azonban sokan írják sok helyen, hogy a kettő ugyanaz. Nekem például ha csak szódabikarbónát rakok a sütibe egyáltalán nem jön fel,és annyira kiérződik az íze is már minimális mennyiségnél,hogy szinte ehetetlen.
2016. dec. 1. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, egészségesebb, nem tudom, de nekem tökéletesen mindegy, szódabikarbóna úgyis van itthon, úgyhogy azóta nem veszek sütőport. Remekül működik, semmi különbséget nem tapasztalok a viselkedésében.

Rengetegszer sütök és semmi gond nincs, hacsak meg nem szalad a mennyiség, de erre vigyázok. Viszont a túlszaladt sütőpor iszonyú, nekem ugyan olyan bajom se volt soha saját sütéskor, mivel a receptbeli mennyiség kb. tizedét raktam bele. A recept szerinti mennyiséggel én bizonyára nem tudnám megenni a sütőporos sütiket... Ahogy a szódabikarbónásokat sem.


Láttam már mézeskalács receptet, amiben mindkettő volt, nem tudom, minek, én persze csak szódabikarbónát tettem bele és remek lett.

2016. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze ízlések és pofonok. Édesítőknél is ez van, az egyik ember falnak megy attól, ami a másik szerint jó :) Én a steviát érzem ki bármiből, többszázszoros mennyiségű xilit mögül is, brrrr.

Biztos ilyen ez is.

S nem állítom, hogy minden sütinél jó csere, de amiket én sütök, azoknál nem volt gond. Bár a kedvenc sütijeimbe nem teszem egyiket se, tele vannak tojással.

2016. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sütőpor 99%-a szóbabikarbóna, tehát helyettesíthető. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, mert én azt szoktam beletenni, amit a recept ír, és mindkettő szokott itthon lenni.
2016. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!