Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kelt kalácsom nagyon száraz,...

A kelt kalácsom nagyon száraz, kemény a sütés másnapján. Mit csináljak hogy meg lehessen enni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 29. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Bundás kalács , ugyan úgy készül mint a bundás kenyér .

Kenyérpiritóban megpiríthatod szeletelve megvajazod tehetsz rá lekvárt.

2016. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vizezd be a tetejét és tedd be pár percre a sütőbe, csak túl ne süsd,
2016. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle máglyarakást, szikkadt kalácsból a legfinomabb.
2016. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én évek óta az alábbi recept alapján készítem a kelt tésztát és eszméletlen finom mindig, napokig puha, ugyanúgy, ahogy a recept írja.

Éppen tegnap készítettem lekváros buktát és a vendégeink nem győzték enni.:) Ráadásul még ma is szinte olyan, mintha frissen sült volna. Csak ajánlani tudom. [link]

2016. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

Azt hiszem túlsütöttem. Amikor kivettem még olyan volt, mintha nyers lenne, amikor kihűlt addigra nagyon megkeményedett. Nem merem vendégek elé tenni....

2016. dec. 29. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Hirtelen mártsd bele egy kis tejbe, és utána rögtön lisztbe, tojásba, és megsütni mint a bundás-kenyeret.
2016. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi feldaraboltuk, be a tepsibe, leöntöttük egy tejfölös-tojásos-vaníliás-citromhéjas öntettel, és átsütöttük. Egyszerű és nagyszerű, pont ma csináltuk meg.
2016. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kalácsfelfújtnak jó lesz
2016. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!