Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A pizzát miért tartják egészsé...

A pizzát miért tartják egészségtelennek?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Valamiért a liszt sokaknak mumus, egyesek a zsírtól félnek...

Nekem a glutén és a szénhidrát miatt nem előnyös, de nem tartom egészségtelennek, csak nekem nem jó s azért jobb ételt is el tudok képzelni.

A szénhidrát- és zsírdús ételek általában nem a legideálisabbak, bár engem ez sem zavar, ha nem én eszem (vagy én, de nagyon ritkán és elég finomat :)).

2017. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Én se tartom egészségtelennek,főleg ha olivaolajjal készül,sok paradicsommal, zöldségekkel, gombával. A magyaros kaják sokkal egészségtelenebbek.
2017. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Elkészítés módjától függ.. Pizzának hívhatjuk a mirelit lapra pakolt cukros ketchup+gépsonka+növényi zsírból készített sajtutánzat kombót, ami csupa élelmiszeripari hulladék, meg lehet friss élesztőből gyúrt, friss paradicsommal, bazsalikommal és olasz mozzarellával készített csoda is.
2017. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Az előttem lévő nagyon igazat írt, a mű kaják tényleg nem a legegészségesebbek. A másik ok, hogy nem tudnak mértéket tartani az emberek. Aztán, ha elhíznak, esetleg betegségük lesz, akkor elkezdenek szidni egy-egy hozzávalót. Régen a zsír volt a mumus, manapság a szénhidrátok. Elkezdik a diétát, ami rövid távon használ, eredményeket érnek el vele, de hosszú távon többet árt, mint egy normális, kiegyensúlyozott étrend - akár pizzával.
2017. febr. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem egészségtelen, finom, és jó! Semmivel se rosszabb egy szendvicsnél! Egyed nyugodtan, ha megkívántad! A sok hülyét meg tojd le, aki divatból mindenre fröcsög!
2017. febr. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ melyik pizza. A gyorséttermi sz@rok valóban nem egészségesek, de egy házi pizza lehet más. Mi saját bio zöldségeket teszünk rá, még a szószhoz használt paradicsom, bazsalikom, hagyma is saját. Márpedig mi nem vegyszerezünk. Néha teszünk rá házi sonkát is. Ezt is sokan szídják, pedig a legtöbb bolti felvágott egészségtelenebb, teli van adalékanyagokkal.
2017. febr. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom mert nem magyar és már rossz is.

A mirelit vackok tényleg rossz, de egy minőségi éttermi vagy házi pizza nagyon jó.

Én sosem rakok sonkát, vagy húst a pizzára. Csak szósz sajt és oliva olaj, esetleg ananász.

De ha a szüleimnek is csinálok akkor házi szalámi, szalonna, hagyma amit ráteszek.

Nyáron csinálunk paradicsomlét, akkor szoktam elrakni ketchupot, pizzaszószt.

2017. febr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem egészségtelen egy jó minőségű pizza. A hangsúly a jó minőségen van. Érdemes teljeskiőrlésű lisztből kérni/készíteni.
2017. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem egészségtelen. Csak az nem jó, ha valaki mindig ezt eszi. Kell a változatosság.

Meg van olyan ismerősöm, aki eszik fagyasztott pizzát. Brrr, az számomra ehetetlen.

2017. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Az a pizza egészségtelen, ami sima finomlisztből készül, ipari mennyiségű műsajttal, ócska feltétekkel stb.


Egy pizza, amit annak is lehet nevezni, az dupla nullás durumlisztből készül, melynek más a testre gyakorolt hatása, a szósz rajta friss fűszeres kevés paradicsom, illetve nagyon kevés, de nagyon egészséges, jó minőségű feltét van a tetején. Így a mediterrán étrend szerves része, mely az egyetlen olyan étkezési mód, ami bizonyítottan hosszabbítja az életet, és a szellemi világörökség részét is képezi.

2017. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!