Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon könnyű és gyors étel...

Nagyon könnyű és gyors étel rizspapírból (üvegtészta) kezdőknek (legyen benne hús) mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Van itthon kb. 20 db rizslapom. Keresek receptet hozzá.


Mindegy hogy milyen recept, csak ne kelljen bele ötszázezer alapanyag (aminek az értéke több tízezer forint).


Tehát a lényeg:

- Sima rizstészta lap (ami nekem már van)

- Valami zöldség és hús hozzá (csak egyféle hús legyen)

- Ami nálam van "egzotikus cucc": osztriga szósz, hoisin szósz, szójaszósz, rizsecet, fokhagymás csili szósz, garam masala, curry, szecsuáni bors

- Ami egyéb szükséges (só, bors, étolaj hagyma, stb.) azt be tudnám szerezni a piacról


Már csináltam ilyen ázsiai ételt, de rizsplapos dolgot még nem. Csak az számít hogy lehessen gyorsan megcsinálni, ne kerüljön egy vagyonba hozzá az alapanyag és legyen ehető.


Aki tudna nekem segíteni, annak csak jó pontot tudnék adni erre.


(Megj.: Pls ne gyertek a guglival. Jobban szeretem az emberek egyéni tapasztalatait olvasni mint a sablonos gugli dolgokat)


2017. márc. 7. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudok mást írni, mint hogy keress tavaszi tekercs recepteket vagy a google-ban, vagy - nekem ez jobban bejön általában - a you tube-on.

Ott látod, hogy mit kell a rizslappal tenni, hogy ne menjen szét, de tölthetö legyen, meg ötleteket is kapsz, hogy mit és hogy tedd bele.

2017. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak hozzá receptek:


[link]

2017. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Már húszezredjére írod ki ezt az ostoba "google sablonos dolgai" baromságot, úgyhogy zárjuk le ezt egyszer és mindenkorra.

A Google és a találatai nem az ördög műve, de még csak nem is olyan, mint a mátrix.

Ugyanolyan emberek által feltöltött tartalmat fog neked előhozni, mintha személyesen kérdeznél meg embereket.

Csakhogy:

Meg van az az előnye, hogy önállóan használható, nem kell más emberek idejét rabolnod vagy éppen a válaszukra várnod.

Másrészt a Google baromi okos és rangsorolja a találatokat, a népszerűbb, hasznosabb, megbízhatóbb oldalak lesznek legelől a találati listában, ami meg azért jó, mert biztos lehetsz benne, hogy jó válaszokat fogsz kapni a kérdéseidre, míg ide például beírhat bárki bármilyen baromságot, Te birka módjára elhiszed, aztán sírsz, hogy a világ ellened van.


Recepteket keresel könyörgöm! Pontosan lyen jellegű kérdésekre van a Google kitalálva. Használd, okosodj, önállósodj! Hidd el megéri.


Ui.: Az a mennyiségű kérdés, amit meg hónapok óta kihánysz az oldalra az teljesen abszurd: ennyit egy ember sem eszik vagy főz, tehát valószínűbb, hogy csak unatkozol. Erre meg megint megvannak a megfelelő fórumok, de ez határozottan nem az.

2017. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó: Nem hiszem el, hoyg ennyire nem vagy képes gondolkodni!


Egyrészt a kérdezö nem random receptet keres, hanem egyéni tapasztalatokra kiváncsi.


Másrészt honnan tudod, hogy ugyanez az kérdezö írja ki azokat a kérdéseket, amik téged zavarnak - mivel a neve nem látható.


Harmadszor próbáld meg elképzeni, hogy a "Sütés, fözés" kategóriában az emberek (ÍGY TÖBBESSZÁMBAN!!!) keresnek recepteket, ötleteket, méghozzá tapasztalt valakiktöl.


Negyedszer igen sokan vannak, akik már ezen túljutottak, és éppen mert ott nem találtak megfelelö váalaszt, ezért kérdeznek itt.


Ötödször még egyetlen általad odabökött "google" esetén sem tudtál egyetlen egy konkrét oldalt sem beírni, mert vagy nincs olyan, ami megfelel a kérdésnek, vagy rengeteg van - és ha ma akarok ebédre valakit fözni, akkor nem fogok 3 órát a googleban keresgetni, ahol rengeteg használhatatlan ötlet van - mivel erre nincs idöm., és ezzel nem vagyok egyedül.


Szóval okosabban tennéd, ha az értelmetlen válaszodat megtartanád magadnak, ezzel mások idegeit is kímélnéd.

2017. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, ÁLDÁSOM RÁD! Leírtál minden egyes szót helyettem is és pontosan ugyanazt, amit én is gondolok!


Nem hittem volna, hogy ezen az oldalon akad még értelmes, kúltúrált és intelligens ember.


Én 14 órát melózom napi szinten. Nincs nekem időm arra hogy a gugliba keresgessek. Ha lenne is, akkor is szívesebben volnék kíváncsi mások egyéni tapasztalataira.


Aki nekem be meri nyögni a "google" dolgot, én azt már egyenesen személyes sértésnek tekintem. Ugyanis ezzel azt próbálja velem érzékeltetni az illető, hogy én annyira hülye vagyok a nethez, hogy még a legalapabb keresőt is képtelen vagyok használni.


Higgyétek el, ha akarnám, simán meg tudnám találni a gugliban amit keresek, és akkor elfelejteném a francba ezt az oldalt.


Így hát ne lepődjenek meg az "igen tisztelt válaszadók" akik negatív értékelésben részesültek "guglizzá utánna bameg" színvonalú válaszaikkal.

2017. márc. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!