Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi értelme van a doboscukorba...

Mi értelme van a doboscukorba margarint vagy vajat tenni?

Figyelt kérdés
Végzős cukrász tanulóként szinte mindenhol azt látom , hogy az emberek a doboscukrot zsiradékkal csinalják és van akiknek ettől matt színű lesz a cukra..ez mire jó? tényleg nem értem:D elég a mokkacukor vagy ha az nincs akkor porcukor/sima cukor citromlével/ecettel...

2017. márc. 18. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék. Én csupán nem értem a dolgot nem leszólom.
2017. márc. 18. 21:49
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
De nagy gondjaid vannak. Engem a halaszlere tanitottak es lattam h mas másképp készíti el. Hat ez van meg is jol vizsgázott az illető is és én is. Nem olyan nagy tragédia.:) foglalkozz magaddal hidd el nyugodtabb leszel.:) sok sikert a vizsgakhoz stb
2017. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha vaj nélkül dolgozol, gyorsan kell vele dolgozni. Ha megcsinálsz naponta x bevonatot, rutinból, egy mozdulattal ellened simára.

Viszont ha évente csak 2-3-szor, akkor ez több idő. Vajjal elkészítve viszont később köt meg.

Ráadásul az íze is lágyabb így.

2017. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a doboscukor?

A dobostorta tetején lévő karamellizált cukor?

2017. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3as - vegre egy normalis ember aki tudja ertelmezni a kerdesem es nem kotekszik KOSZONOM!.:)

4es - igen az a doboscukor:)

2017. márc. 24. 05:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én is cukrász vagyok, már a suliban sem tettünk bele semmi extrát, csak a mokkacukrot olvasztottuk. Bárhol dolgoztam, nem tettünk bele semmit. Tény, hogy gyorsan kell vele dolgozni, de abszolút kivitelezhető. Ha meg idő előtt megkeményedik, be lehet rakni olvasztani sütőbe. Nagyobb cukrászdákban el tudom képzelni, hogy zsiradékot tesznek bele, nagy termelésnél, ha egyszerre minimum 10 dobos tetőt készítesz, már a 3-4. kemény lesz, mire odáig eljutsz, ha nem teszel bele semmit.
2017. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én egyszerre 3 kicsi és 3 nagy tetőt szoktam áthuzni és nem keményedik be nagyon hamar pedig csak citromlevet teszek bele tehát ezért nem értettem. Megkérdeztem egy öreg cukrászt és ő se hallott még erről de ő is azon a véleményen van hogy a csillogós tető jobban néz ki mint a matt, elvégre is az az eredeti dehát ízlések és pofonok..csak azt furcsállom mikor odaírják a recepthez hogy eredeti dobos torta vagy bármi más és kb annyi köze van az eredetihez hogy talán kinézet de az se mindig.
2017. márc. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!