Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vizes zabkása aszalt áfonyával...

Vizes zabkása aszalt áfonyával hány g szénhidrátot tartalmaz és hány kcal?

Figyelt kérdés

Hozzávalók:

75g zabpehely

1/4 l víz

25 g kalifa aszalt vörös áfonya

5-10 percig van főzve a zabpehely a vízben,utólag van hozzárakva az áfonya



2017. márc. 22. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A leìrtak alapján magad is kiszámolhatod. Minden termèken rajt van a tàpanyag tartalom. Csak össze kell adni.
2017. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen.de a zabpehely vízben megfőzve veszít valamennyi kcalt és szénhidrátot. Vagy rosszul tudom? Mert én valahol ezt olvastam.
2017. márc. 23. 06:10
 3/7 anonim válasza:
78%

Hogyne, a hosszú láncú szénhidrogének a víz forráspontján párolognak, sőt szublimálni is képesek... hagyjuk már :D

Gondolom valami szakmailag releváns lapban olvashattad, mint a kisegyed meg a joy. Csakis illékony vegyületeket lehet kifőzni ételekből, mint a borból az alkohol.

A kérdésre a válasz hogy mindig a nyers, feldolgozatlan ételt mérjük le és vesszük alapul kalória és makrók számolásánál.

2017. márc. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem veszít semmit, ne butáskodj. Nyilván így alacsonyabb a kalóriaértéke, mintha tejben főznéd, de ennyi. A víz mennyiségét bárhova is teljesen felesleges lejegyezned és kiírnod, mert nullkalóriás, akkor sem változik a végső érték, ha egy literben főzöd (tudom az már zabos víz lenne). Ez így összértékben saccperkábé 380 kcal lehet.
2017. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg botorság, hogy vízben főzve bármi is veszít az energiaértékéből.Kb olyan felfogás, hogy a pirított kenyér "fogyókúrásabb ",mint a friss, puhakenyér.

Rengeteg tápanyagtáblázat van a neten, mindent ki lehet számolni, ha pontosan leméred az összetevőket.

2017. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aperitif ***** válasza:

Szerintem az a zavar oka, hogy 100 gr zabpehely kalóriatartalma x kcal, viszont 100 gr zabpehely 200 ml vízben megfőzve már 300 gr főtt zabpehely lesz, aminek a kalóriahatalma x/3 kcal, mivel a hozzáadott vízé 0.


A főtt ételeket mindig úgy számoljuk, hogy összeadjuk az összes hozzávalók kalóriaértékét, majd az elkészült ételt lemérjük, és kiszámoljuk 100 grammra.

A fenti példa szerint:

75 gr zabpehely: 290 kcal

25 gr aszalt áfonya: 90 kcal

250 ml víz: 0 kcal

-----------------------------------

Összesen: 350 gr zabkása, 380 kcal

100 gr zabkása tartalmaz 108 kcal-t.

Mérve pontosabb az eredmény, mert a víz a főzés közben valamennyit veszít a súlyából, lehet az 320, vagy akár 300 gr is. De ha mindet megetted, akkor a mérésnek, számolgatásnak nincs is semmi értelme. Cakk-pakk 380 kcal-t fogyasztottál.

2017. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem tényleg félreolvastam valamit,rosszul emlékszem.

Az utolsó mindenesetre sokat segített(;

De még nem ettem meg. Arra gondoltam,holnap azt reggelizek. Megéri,vagy keressek valami mást?

2017. márc. 23. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!