Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tisztítsam meg az...

Hogyan tisztítsam meg az öntöttvas edényt/serpenyőt első használat előtt?

Figyelt kérdés

Sikerült beszereznem a Metróban 1-1 darab Perfect Home márkájú öntöttvas edényt és serpenyőt. Még soha nem használtam ilyen edényeket sütéshez, így kevés a tapasztalatom, de ahogy utánanéztem, nagyon sok jót hallok róluk.


A vásárlás után itthon gyorsan el is mosogattam őket, hogy tisztán csücsüljenek be a szekrénybe. A leírást pontosan követtem, ami a dobozra le volt írva, így tudom, hogy durva mosogatószerrel nem ajánlatos őket tisztítani, de soha nem is használok mosogatáshoz ilyen szereket (mosószódával és ecettel szoktam mosogatni). Miután ez megvolt, szépen beolajoztam (olívaolajat használtam, remélem ez is megfelelő volt a cél elérésében), majd kb. 1 órán keresztül a gáztűzhelyen kiégettem, és mielőtt a helyére tettem volna, egy kicsi vízzel simán kiöblítettem. Ennél a pontnál bizonytalanodtam el.


Miután szárazra töröltem sima papírtörlővel az edényeket, észrevettem, hogy szinte az egész papír fekete lett. Ez az edényen maradt szennyeződéstől lehet, vagy az odaégetett zsír hozta le magával az edény "vas-anyagát"?


A konkrét kérdésem az, hogy az első sütés-főzés előtt hogyan érdemes ezeket az edényeket megtisztítani? Illetve főzés után?



2017. jún. 7. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék: használati útmutató

2017. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, hogy visszaugrott: katt a "Részletes leírás és jellemzők"-re, azon belül ott lesz a használati útmutató
2017. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én kaptam iyet ajándékba de rozsdás a belseje...
2019. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!