Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 150 főre mennyi zsírt és...

150 főre mennyi zsírt és kenyeret vegyünk bulira?

Figyelt kérdés
Éjfélkor lenne zsíros deszka hagymával, paprikával, paradicsommal. Mennyi kenyeret és zsírt vegyünk meg szerinted?
2017. jún. 13. 09:50
 1/6 anonim válasza:
85%
Szerintem vegyél bőven gondolom nem mindenki csak 1 szelet kenyeret fog enni :D
2017. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

20 kg kenyér lesz (nem mindenki fog enni belőle, az tuti)

Zsír mennyisége nehéz kérdés, de a fajtáját tekintve a liba- és kacsazsír sokkal ízletesebb, én azt vennék...

2017. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha előtte már volt valami kaja (gondolom ), akkor én is 15-20 kilóra lőném be a kenyeret. A kenyér fajtájától, formájától is függ.A lényeg, hogy friss legyen.

A zsír , ami nehezen számítható ki, de inkább legyen bőven, és valóban valami ikrásabb fajta, ne az a bolti hófehér kemény zsír. Nagyon óvatosan 10 kilót mondanék, attól is függ, hogy milyen vastagon kenitek rá.Só, pirospaprika, bors is legyen.

Ha kenyér, zsír stb marad, lehet, hogy még hajnalban is kérnek újra.

Ha ezentúl is marad, azt meg szervezők elviszik haza, így semmi nem vész kárba.

2017. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

15 kg: épp elég, mindenki eszik 1-1 szeletet, és kész.

20 kg: mindenkinek jut, néhányan kicsit talán többet is esznek.

25 kg: mindenkinek jut, talán jól is laknak.


Lesz még más étel is? Alkoholos italokból mennyi lesz? Mikor kezdődik a buli? Ezek a szempontok meghatározóak.


Legyen friss, puha. Érdemes házi zsírt vásárolni, ha van rá lehetőség. Én személy szerint vékonyan szeretem kenni, de más vastagon szereti. Mindkettőre figyeljetek.

Nálunk, a szakestélyeken 2-3 kg zsír szokott elfogyni 5 kg kenyérnél.


Érdemes vékonyra szeleteltetni a kenyeret, így többnek tűnik. Ne vegyetek tartós, előre szelt kenyeret, mert az BORZALMAS.


Remélem segített. :)

2017. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
19%
150 ember-> 150kg kenyér, 150kg zsír és akkor tutira jut mindenkinek
2017. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Semmi gond, ha szeletelt kenyérből marad. Egy zacsiba 4 db-ot, és be a fagyóba, még akár hetek múlva is olyan lesz, mint a friss kenyér. A zsír is kibír heteket a hűtőben.

Nyugodtan számolhatsz fejenként 2 szeletet.

1 szelet kenyér átlagban 5 dkg, fejenként 2 szelet = 10 dkg, 150 főre 15 kg, 18 kg egész biztosan elég lesz kenyérből, és kb. 5 kg zsírt vennék hozzá, ez már ráhagyással.

Maradék elfér a hűtőben.

2017. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!