Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomos hagymás bab?...

Paradicsomos hagymás bab? Ötletek?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék hagymás babot csinálni(mondjuk hasonlót mint amilyet Triniti evett az Ördög jobb és balkeze c. film első részében: 5:14-kor jól látni: https://www.youtube.com/watch?v=DprNxTB6Apc)


Mivel nincs eredeti recept, és sehol sem láttam olyan receptet, amire én gondoltam, ezért összeállítottam magamnak egyet, de nem tudom mennyire jó, mennyire megvalósítható(nem szoktam gyakran sütni, főzni, de szeretek)

Íme a recept:

Először is pirítanék házi szalonnát, rajta üvegesre hagymát(ha szükséges jöhet még zsír), majd házi kolbászt karikákra vágva, továbbá a bab. (De nem konzerv, én azzal valahogy nem vagyok megbarátkozva. Szóval előző este beáztatnám.)

Majd az egészet felönteném sörrel.(vagy inkább hígítsam vízzel?)

A fűszerezés: só, bors, füstölt paprika, babérlevél, esetleg csilipehely, ?wuster szósz?, meg nem tudom mi kellene még bele. Esetleg ötlet?

Az egészet főzném olyan egy órát, amíg a bab szinte teljesen megfő, majd az utolsó 10-15 percben hozzáönteném a konzerv(ezt szeretem) darabolt paradicsomot.

Majd kenyérrel fogyasztanám.


Mit gondoltok, jó lesz? Mi kellene még bele? Esetleg más ötlet, gondolat, tanács?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 21. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogyan készítem:


- csíkokra vágott hagymát megdinsztelek (akár szalonna, akár sima zsíron)

- erre ráteszem a babot és egy kis konzervnyi paradicsomot (püré) meg füstölt sonkát/szalonnát - csak az íze miatt, azt kiszedem és aztán magában megeszem

- só, sok bors, pici víz alá - folyamatosan pótolva, míg meg nem fő a bab

- aztán egy laza paprikás rántással berántom (minimál liszt)

2017. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A sörön kívül nekem nagyon szimpatikus :)
2017. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sört felejtsd el, nem lesz jó, tapasztalat 😆😁
2017. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor a sört kihagyom. Köszi a válaszokat.
2017. jún. 22. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!