Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortát szeretnék sütni, de...

Tortát szeretnék sütni, de csak egy kicsi méretűt (12-16 cm átmérőjű tortaformára gondoltam). A recept viszont 24 cm-es tortaformára van írva. Szerintetek a recepthez képest mekkora adagot kellene csinálnom, hogy beleférjen a kisebb formába? :D

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Tkör = r^2 * PI
2017. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Felét.
2017. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Süss belőle két vastagabb lapot utána vágd ketté a lapokat,így lesz egy magasabb 12-16 cm-es tortád,már ha van akkora tortaformád.
2017. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Huh, Public agent, az agyadert és a szép beszededert téged már biztosan nem lopnak el. Üdvözlet edesanyadnak. Nyilván gyakorlott torta sütő vagy, azért sikerült így kibuknod magadból. Nos, en készítek párat hetente, gondoltam segítek a kerdezonek -aki remélem nem te vagy. Ne faraszd magad a privát üzenetekkel tovabn: tiltottalak
2017. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ketteskének & Négyeskének üzenném, hogy előbb az általános iskolát kéne kijárni, mielőtt valakinek ekkora lesz a pofája, akkor talán nem írna ekkora irgalmatlan nagy baromságot, mint neked sikerült.
2017. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb. A kétharmadát kell elkészíteni.
2017. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Najó, mivel kezd elegem lenni a sok hülyéből, akkor leírom úgy, hogy ők is megértsék.

Bármilyen meglepő is (mivel a válaszaitok alapján nyilván nem jártatok általános iskolába) egy 12 cm-es torta egy 24 cm-esnek nem a fele, hanem a negyede.

Ezt próbálta sugallni az #1-ben megosztott képlet (amiből nyilván egy betűt sem értettetek), mi szerint hogy egy kör területe a sugár (vagy átmérő) hosszával négyzetesen, és nem lineárisan arányos.

Azaz egy kétszer akkora átmérőjű forma négyszer akkora tortát eredményez, míg egy háromszor akkora átmérőjû torta kilencszer akkora tortát eredményez.

2017. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
12 centihez a negyedét, 16 centihez a felét.
2017. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen, matekot én is tanultam, csak elbizonytalanodtam, hogy a torta magasságával kellene-e számolni vagy sem. Mert hogy általában a kisebb tortaformák magassága is kisebb. De lehet, csak túlbonyolítottam:D:D
2017. jún. 28. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!