Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házilag szeretnék fondantot...

Házilag szeretnék fondantot készíteni tortára de hogyan is kell csinálni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy valami glicerin kell bele... Az meg mi és hol lehet beszerezni? És hogy glükozszirup és azt hol lehet venni? valamint kókuszzsír na ezt sem tudom...
2010. máj. 20. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

1. ipari megoldásra:

[link]

1. házilagos megoldásra:

Fondant készítés: 25-30 dkg kristálycukorhoz 1-1,5 dl vizet adunk és néhány csepp ecetet, majd keverés mellett melegítjük, amíg a cukor feloldódik. Forrás közben már nem szabad keverni, de az anyagnak folyamatosan forrnia kell. A szirup eleinte habosan fő és gyorsan szétpattanó buborékokat vet. Ahogy sűrűsödik az oldat, a felszínen egyre nagyobb buborékok lesznek, amelyek hólyagosak, de nem pattannak szét. A főzési idő néhány perc és ha az állag megfelelő, a szirupból kivett mintát vízbe cseppentve, az a vízben összeáll, golyót formál. Ekkor ízesíthetjük kávéval, kakaóval, aromával. Felhasználáskor a szirup tetejére kevés vizet öntünk és kikeverjük, majd gőz fölött addig melegítjük, amíg megolvad, ha túl sűrű egy kevés vizet adhatunk hozzá. A fondant ezután a tésztalap közepére öntjük és széles késsel szétkenjük. Óvatosan dolgozzunk vele, mert gyorsan szárad. (www.nlcafe.hu)

2010. máj. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
1xű de nagyszerű bevonót készítettem a tortára.Pillecukorbol.Vettem egy nagy zacsival,be a mikróba,aztán mikor folyós lett összegyúrtam keményítővel és porcukorral.:)
2010. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!