Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti ebédre vagy vacsorára...

Ti ebédre vagy vacsorára szoktatok főtt/sült ételt enni/készíteni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Általában ebédre, este már túl megterhelö lenne a fött étel.
2017. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vacsorára, mert otthon szeretek kényelmesen enni. De nem túl későn szoktunk vacsorázni, úgyhogy nem megterhelő.
2017. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Mi általában ebédre, de ez minden egyénnek az adott életritmusától függ, hogy mikor eszik főtt/sült ételt, és mikor hideg ebédet/vacsorát.

Nagyon sokan dolgoznak éjszaka, és nappal pihennek, tehát nekik máris mások az étkezési szokásaik, mint, akik déli harangszóra ebédelnek.

2017. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ha annyit sikerül csinálni akkor nem csak ebédre (2-3 óra körül eszem) hanem vacsira és\vagy reggelire is azt eszek.
2017. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebédre mindig főtt ételt szoktunk enni .

A reggeli és a vacsora általában hideg, kivéve hétvégén, akkor villás reggeli

2017. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Szinte csak főttet eszem, de könnyűt.


Leves, vagy lágytojás, rántotta, sült hagyma, raclette... igazából ehetek, sőt, még éjjel is szoktam kajálni.


168/53 - ha eszek éjjel. Ha nem, max. 50kg :)

2017. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Mindig főtt/sült ételt eszem, nem is igen van más opcióm, ugyanez igaz a páromra (elvétve képes megenni negyedkiló földimogyorót étkezésként, a többi étele főtt vagy sült. ha kenyeret eszik, azt is meg kell sütnie, max. nem pont akkor, de ritkán eszik kenyeret).

Ebédre mindig főzök valamit, a párom megjön a munkából s együtt ebédelünk 3-4 körül.

Ő vacsorázik is (ha nincs maradék, süt magának rizssütit), én max. pár falatot, de az is jobbára főtt étel.


Néha praktikus lenne valami más, de mégis mi? Nekem néha van csokim vagy jégkrémem, amit korábban készítek el, de az nem étkezés. Egy szelet sajt sem az.

Még a kókusztejemhez is tűzhelyet kell használnom, nehéz az élet, de nem baj.


Néha nyersvegán ételt készítek, az nyers, de ugyanúgy készítgetnem kell evés előtt s nem is laktat elég jól, az inkább csak az ebédem egyik fogása a több közül.


Amikor dolgoztam, spt túlóráztam este 9-ig, akkor is főztem, amikor hazamentem s ebédre általában annak a maradékát vittem.

Gyerekkoromban volt hideg étkezésem, de ebédre akkor is főttet ettem (vacsorára amit találtam, hol főttet, hol nem).


Ebéd főtt étel nélkül... Számomra elképzelhetetlen. Az a főétkezésem.

2017. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vacsira.

Reggeli, ebéd hideg étel, mert 4-5-ig dolgozunk. Hazaérünk, és 6-fél 7 körül meleg vacsora, ez a család közös étkezése.

2017. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

#1

A szendvics megterhelőbb a szervezetnek, mint egy frittata, egy könnyed grillezett hal salátával, egy szelet hús franciás főzelékkel vagy egy rizottó.


Mi vacsorára eszünk meleg ételt, mert napközben mindannyian dolgozunk, iskolában vagyunk. A vacsora a főétkezés. Ez alatt természetesen nap brassóit, töltött káposztát vagy pörköltet kell érteni.

2017. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó vagyok, javítok: nem brassóit stb. kell érteni.
2017. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!