Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Sütés, főzés

A kérdés

Maggi tészta teriyaki szósszal. Hogyan tudom otthon megcsinálni? Van vkinek receptje?

2017. júl. 28. 12:18  Privát üzenet  

A válasz

TERIYAKI SZÓSZ

Hozzávalók

1 gerezd fokhagyma

2 cm gyömbér

1 db citrom héja

75 g cukor

120 ml szójaszósz

60 ml rizsecet

60 ml fehérbor

Elkészítés

A hozzávalókat keverd össze egy főzésre alkalmas edényben, majd forrald fel a keveréket.

Néhányszor megkeverve főzd addig a szószt, amíg körülbelül felére fogy, és sűrűbbé válik.

Ezután távolítsd el belőle a fokhagymát, a gyömbért és a citromhéjat, majd hagyd kihűlni a keveréket a felhasználás előtt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2017. júl. 28. 12:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti hogyan, miből készítetek otthon növényi "tejet"?
Mit csináljak ha nem ízlik amit otthon főznek?
Milyen sütirecepteket ismertek, aminek a darált keksz a fő alapanyaga?
Milyen egészséges és finom ételeket tudnék elkészíteni otthon ami nem annyira bonyolult? Én magam is böngésztem az internetet de valahogy olyan ételeket láttam ami bonyolult vagy...
Valaki tud jo es kulonlegesebb bunda feleket? Es hogy csinaljak kfc-s csirke bundat otthon?
Ti mit főznétek, ha az alábbiak vannak otthon?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Sütés, főzés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!