Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz ma, holnap, holnapu...

Ki mit főz ma, holnap, holnapután, meg azután? Plusz még hétvégén?

Figyelt kérdés
Szeretnék szemezgetni mások ötleteiből, terveiből.

2017. szept. 12. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most egy paprikás krumplit tervezgetek, mert már rég volt... és bográcsban, szóval lehet nem ma, mert ma esik az eső. :D

Ezen kívül tök van még itthon és valami lasagnét akarok a felhasználásával, csak még nem tudom hogyan....


Egy adag kompót is lesz a zölden lepotyogott almából.


Ma meg bableves.

2017. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

H: Vasárnapról maradt Gulyásleves, Lecsó kolbásszal

K: Zöldbab leves, Rakott cukkini

Sze: A tegnapi leves, Mángoldfőzelék, Tükör tojás

Cs: Zöldség leves gyufatésztával, Tepsis krumplival

P: Paradicsom leves, túrós tészta.

Szo: A maradék Zöldség leves, Gyors hacsapuri.

V: Tárkonyos csirke raguleves, Rakott zöldbab, Almás pite

2017. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap tárkonyos zöldbableves volt és körtés kenyérpuding. Mára maradt a levesből, lecsós tarhonyát csinálok mellé, és még egy nagyon kevés kenyérpuding is jut desszertnek. Holnap reggelire kalácsot sütők, már be van gyúrva, csak ma nem tudtam bedobni a sütőbe. Ebédre a maradék lecsós tarhonya lesz, zsúfolt a program, nincs időm külön főzni. Aztán gombakrémleves és grízes tészta a nagyi baracklekvárjával. Hétvégére pedig babpörkölt nokedlivel és ubisalival.
2017. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Eddig tök jó ötletek, párnak a receptjét is örömmel olvasnám.

Pl hacsapuri, kenyérpuding, babpörkölt.

Ha nem nagy fáradság leírni, megköszönném:=)

2017. szept. 12. 10:37
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

H: Mustáros csirkemell, kuszkusz

K: Lasagna

Sz: Borsós hús, tészta

Cs: Rakott zöldség, sült pulykamell

P: Lasagna

Sz: Zöld csirkecurry, Paradicsomleves

V: Húsgombóc paradicsomos pennével

2017. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

mai vacsora: tonhalas fetás szendvics koktélparadicsommal és rukkolával.

Szombat: zellerkrémleves, mustáros tarja zöldborsópürével, sült zellerrel és édesburgonyával.

Vasárnap: marhagulyás, palacsinta, sör.

2017. szept. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most egész héten "maradékokból" főzök, így alakult :D


Szombaton mozzarellával töltött húsgolyókat sütöttem sütőben pardicsomos szószban, ahonnan maradt egy csomó paradicsomszószom. Hogy felhasználjam, vasárnap vettem csirkemellet és csináltam paradicsomos-tejszínes csirkemellett gniocchival. Viszont kicsit túl sok csirkét vettem és nem használtam fel mindet, ezért tegnapra is maradt, abból házi Gyrost csináltam. Ma este székelykáposztát főzök majd, azzal elleszünk két napig. Addig majd kitalálom, mi legyen a következő, de szerintem valami halat sütök, köretnek édesburgonya salátával vagy citromos-spenótos rizottóval.

2017. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Ma és holnap tojáspörkölt lesz. Csak így egyszerűen, majd mindenki eszik mellé valamit, én tojáslepényt, a párom rizst vagy kenyeret, ma van a hónap azon napja, amikor sütni fog.


Szinte kizárt, hogy holnap ne legyen édesség, ha már főznöm nem kell (sosem KELL, de azért erős késztetést érzek, hogy legyen itthon valami). Már meg kéne enni a fagyasztóban levő körtepudingot (jégkrémnek nem nevezem, ahhoz nem elég zsíros, ennek megfelelően jéggé fagyott), feljavítom egy kis banánnal, alá mazsolás-diós-zabos süti (mikrós, pár perces), fölé hab (nem jutok házi tejszínhez, így nekem alternatív, de normálisan tejszínhab lenne) és csokiszósz, s mindenféle gyümölcsből darabkák, van most szőlő, barack, körte, örökeper... Jól fog kinézni a legflancosabb tölcséres tálalóedényünkben :)


A következő napokat nem tudom, ritka, hogy 2 napot is tudjak előre :)

De van egy padlizsánom, azt meg kéne csinálni. Lehet, hogy csak megsütöm hagymával és paradicsommal, azt szeretem.


Hétvégén pedig lencsés céklaleves lesz, bográcsban, ha olyan az idő.


Tegnap krumplis pogácsa volt, leves után az is kész ebéd.

2017. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap babgulyás volt, abból maradt,de már csak bab levesnek nevezném,mert kiettük a sűrűjét. Ehhez lett ma krumplis tészta. Holnap kelkáposzta főzelék lesz,virslivel.csütörtökön sült csirke hasábbal,pénteken pedig rakott karfiol.szombaton a párom kívánság napja van, mert egész héten az van amit én találok ki.ilyenkor ő mondja meg mi legyen.vasárnap pedig ketten főzünk,de ezt akkor találjuk ki.
2017. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ma cheddar sajtos jalapenos csirkemell lesz rizzsel, ennek a receptjét külföldi oldalon találtam, de van róla videó is ha érdekel:


[link]


Utána fasírt lesz, majd hétvégén sóbasült csirke krumplisalátával.

2017. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!