Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű tojáslevest mivel...

Egyszerű tojáslevest mivel lehetne feldobni?

Figyelt kérdés
Lehet extra adalékot beletenni? Ha igen, akkor mit érdemes (pl.zöldség, más fűszerezés, csicseriborsó, kolbász, sajt vagy bármi más)? Ha igen, akkor tudnátok tippeket adni?
2017. szept. 20. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni, füst. tarja, pirított virsli, császárszalonna, füstölt kolbász.

Én ilyen "extrákat" használok bele. Persze nem egyszerre mindent, de lehet variálni. :)


Korhelyesen is készítheted.

2017. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha „sokadika" van, egy darab füstölt szalonnabőr is megbolondítva, mindjárt más íze lesz.

Egy-két kanál ecettel pedig pikánssá lehet tenni.

2017. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Köménymag, fokhagyma, jó alapízt ad neki, de, ha vannak plusz hozzávalóid, azt is tehetsz bele. kis sárgarépa, valami levesbetét (aprótészta ), de tejföllel is lehet dúsítani, ízesíteni.

A savanyú tojásleves is régi olcsó levesféle.Lehet rongyoslevesként, ha a felvert tojást villával keverve teszed a forrdogáló levesbe, de lehet úgy is, hogy a csendesen fővő levesbe óvatosan beleengeded az egész tojásokat, így azok egyben maradnak.

2017. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincsen "sokadika". :)

Igazából én gyerekkorom óta szeretem a tojáslevest. Gyerekként sokszor került az asztalra. Mivel én igazi gasztrobuzᴉ vagyok, ezért szeretem sokféleképpen variálni az ételeket. Újfajta ízeket kipróbálni, miegymás.

A rántott leves pont az a kaja amit bárhol, bármikor könnyen össze lehet dobni minden különösebb előkészület nélkül (egyszerű köményes-paprikás rántás vízzel felhúzva) és még finom is.

Csak gondoltam hogy kicsit unalmas hogy mindig kenyérkocka megy bele betétként, ezért gondoltam hogy föl kéne dobni valamivel.

2017. szept. 20. 15:58
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy tojás- és a rántottleves nagyjából egy és ugyanaz. A szegényember unta már a rántott levest, ezért kitalálta, hogy „feldobja valamivel”. Így került bele a tojás. Én meg úgy gondoltam hogy én is „feldobom valamivel”. Pl. rakok bele kis zöldséget és így zöldséges tojáslevest csinálok. Esetleg a zöldség mellé rakok bele pluszba kolbászt, kis savanyúkáposztát meg tejfölt, és ezáltal tojásos korhelylevest csinálok (nem is rossz ötlet másnaposságűző gyanánt).


Bármilyen további tippet szívesen fogadok. Legyen az ázsiai módra (pl. kömény helyett szerecsendió, esetleg másfajta fűszer, legyen az curry, szecsuáni bors, garam masala stb.), olaszosan, franciásan, másfajta zöldséggel, nyákleves szerűen stb.


Szívesen kísérleteznék saját magam is, de mivel olyan helyen élek, ahol rajtam kívül mások is élnek és nem biztosított a rend és a nyugodt környezet (kísérletezéshez szükséges előfeltételek) - és jelenleg nincs lehetőségem nyugodtabb helyre költözni - ezért másokat kérdezek meg.

2017. szept. 20. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem sikerült azóta már nyugodtabb helyre költözni.:) Tegnap olyan tojáslevest csináltam, hogy alig várom a következő alkalmat amikor elkészíthessem, gondoltam Veled megosztom, mert olvastalak még tegnap. Szóval annyi volt, hogy alaplével öntöttem fel az alapját amiben volt dinsztelt hagyma,ppaprika,bors,őrölt kömény,liszt pirítva. Majd végül nem volt itthon sima ecet és almaecettel savanyítottam ízlés szerint. Szerintem már így az alaplétől sokkal tartalmasabb, ízesebb volt, de aztán Párom a tejfölmániás...sosem jutott eddig eszembe tejfölt tenni a tojáslevesbe de isteni volt tényleg egy újfajta leves lett belőle ízvilágra. Legközelebb nem csak csurgatott, hanem egész tojást is teszek bele úgy, hogy folyós maradjon a sárgája. Szerintem ez lesz az i-re a pont csak tegnap már sietnem kellett...:) Minden jót!
2021. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!