Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék belőle pálinkát...

Hogyan tudnék belőle pálinkát főzni?

Figyelt kérdés
Van kb. 120 kiló krumplim tavajról, ami már biztos nem fogy el.
2017. szept. 28. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Pálinkát sehogy, vodkát lehet (de nem szabad.:-))


[link]

2017. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kuktában gondoltam, hozzá is fogok.
2017. szept. 28. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt is büntetik. Ha rosszakaród van, neki ne mondd el, jobban jársz...
2017. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2017. szept. 28. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, lehet nem jól hogy ha nem eladásra csinálod, főzhetsz pálinkát otthon.

Ha nem így van,miért árulnak pl.Tescoban háztartási pálinkafőzőt?

2017. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet főzni, csak eladni nem.

A főzés szabályai fent vannak neten.

2017. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pálinkát igen, de a pálinka definíció szerint gyümölcsből, cukor hozzáadása nélkül készült párlat. Krumpliból értelemszerűen nem főzhető pálinka, a belőle készült szeszt vodkának hívják.:-)
2017. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

A krumplit a keményítők enzimes elcukrosítása nélkül nem lehet megerjeszteni. Sörfőzésnél a maláta szolgáltatja ezeket az enzimeket, és hagyományosan a krumplit is árpamalátával cefrézték. (Természetesen a belinkelt kultúrpartos „recept” sem működik, nem tudom, milyen felindulásból írta a szerzője.)


Ami a törvényt illeti, magánfőzésben csak gyümölcsből szabad főzni. Magyarul gyümölcs- és törkölypálinkát, illetve borpárlatot is főzhetsz, egyebet tilos.


Mellesleg a vodka nem attól vodka, hogy miből készül, hanem attól, hogy tisztára (finomszesszé) finomítják. Ha valaki kisüstön szeszt főz a krumpliból, az nem vodka lesz, hanem okádék. Ezért is nem főznek egyéb szeszt krumpliból, mint finomszeszt, de már az is ritkán.

2017. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!