Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lenne érdemes Cordon...

Hogy lenne érdemes Cordon Bleu-t csinálni?

Figyelt kérdés

Barátnőmet megszeretném lepni egy romantikus vacsorával. Mindketten szeretjük a cordon bleut, gondoltam, hogy akkor csinálok, de egy kicsit fel szeretném dobni. Annyi fix, hogy tartármártást csinálok hozzá. A cordon bleut milyen húsból érdemes csinálni? Milyen sonkát és sajtot tegyek bele? Sült krumpli vagy rizs illene hozzá? Milyen saláta illene hozzá, amit egyszerű elkészíteni? Milyen bor illene hozzá (valami édesre gondoltam)? Mivel lehetne feldobni, hogy ne "hagyományos" cordon bleu legyen?

Előre is Köszönöm a segítséget!



2017. okt. 21. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Eredetileg borjúhúsból készül, én csirkemellből szoktam. Borjúból nyilván különlegesebb.

Tartármártást én nem adnék hozzá, feleslegesnek tartom.

Sonkából ne valami pizza vagy gépsonkát vagy egyéb sonkának csúfolt valamit vegyél, hanem pl. Prosciutto-t, fekete erdei sonkát, vagy valami ilyesmit.

A sajt lehet valami erőteljesebb izű, pl. Ementáli, esetleg keverve füstölr sajttal.

A reszelt sajtot én apróra vágott petrezselyemmel és fokhagymával ízesítem.

Paradicsom salátával és burgonyapürével vagy sült burgonyával szeretem.

2017. okt. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A cordon bleu hagyományosan a legjobb, feldobni nem kell és nem is érdemes, mert csak rontasz rajta.


2. Minden egyébben az elsö válaszolóval értek egyet.

2017. okt. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass az 1.válaszolóra, megmondta a tutit! :)
2017. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es perfekt, saláta vegyes zöldsaláta valamilyen saláta öntet mellé, nálunk az ezersziget a nyerő, bornak BB Merlott félédes.
2017. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!