Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti minden nap főztök?

Ti minden nap főztök?

Figyelt kérdés
Azon vitatkozunk a családban,hogy kell-e tényleg minden nap főtt ételt enni? Anya mindig főzni akar, pedig tök fáradt esténként és sokáig is tart, míg elkészül. Mi jól meglennénk hétköznap este egy szendviccsel vagy salátával, de ő azt mondja, a főtt ételre szükség van. (Délben a menzán amúgy eszünk főtt kaját.)
2017. nov. 7. 06:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
2-3 naponta főzök, de főtt ételt valamilyen formában mindig eszünk. Van hogy csak levest, van hogy csak másodikat, vagy egy főzeléket. Szerintem is szükség van főtt ételre mindennap, főleg a fejlődő szervezetnek. Ő eszik egyébként főtt ételt, vagy csak ha főz?
2017. nov. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem főzök minden nap, de miden nap eszünk egyszer melegételt.Ha ti menzán ebédeltek, anyukád nagyon nagy és felesleget terhet vállal, ha munka után még melegvacsorát is főz.
2017. nov. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Édesanyád csak jót akar nektek ezzel. Persze én nem tartanám szükségszerűnek hogy nap mint nap, esetleg hétvégén, és ha esetleg vasárnap főzne annyit hogy másnapra is marad még akkor is lenne főtt kaja meg talán hét közepén valami egyszerűbbet, pénteken lehetne úgy főzni hogy szombatra is maradjon és akkor lehetne pihenni. Gondolom Te/Ti sem vagytok annyira pici gyerekek hogy valami egyszerűbb ne sikerüljön pl. sült tojás ilyesmi, és akkor az ő válláról kerülne le egy kis teher és meg is nyugodna hogy nem mindig szendvicset esztek.
2017. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem főzök minden nap, de ha főzök, nagyobb adagot és a fölösleget lefagyasztom. Így mindig van főtt étel.
2017. nov. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
A fött étel egyáltalán nem KELL, enélkül sem lenne senkinek semmi baja - csak általában a fözz étel ízesebb, változatosabb tud lenni és többet meg lehet belöle enni.
2017. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
fözz = fött
2017. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
16%
Igen van minden nap meleg étel, ritkán havi 2-3x csak hideg. Salátát nem lennék el reggelig, főleg hogy savat csinál
2017. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi mindig két napra főzzünk,így egyik nap mehet a pihi :)
2017. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%

Amíg egyedül laktam, elvoltam napi 1 főtt kajával (ebéd), de a párom a napi 2 főtt kajávhoz van hozzászokva (ebéd, vacsora), így most már így étkezek.

De azért nem főzök minden nap, hanem nagyobb mennyiséget készítek, hogy legalább 2-3 napig kitartson.

2017. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Igen, de nekem belefér az időmbe, mert otthon vagyok. Illetve mi nem eszünk kenyeret, így a szendvics nem jöhet szóba. De amúgy egyáltalán nem fontos főtt ételt enni minden nap. És szerintem nem kell nagy főzést rendezni, én kisütök csirkeszárnyat, mellé egyszerű köret és saláta. Egyáltalán nem macerás.
2017. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!