Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyhetes feljavított krumplipü...

Egyhetes feljavított krumplipüré gyomorrontás gyanús?

Figyelt kérdés
Nagyomhoz feljöttem ebédelni, kérdeztem alkohol van e a krumplipürében mert fura az íze. Kiderült hogy a 24én főzött krumplipürét javította fel, azt mondta vagy két óráig főzhette meg javította vajjak zsírral almával hagymával nem tudom mivel mert nem ízlett neki, a 24eit nem ő csinálta. Én meg kiakadtam hogy mi ez egy hetes? Tejföl is volt benne.. szerintetek tényleg nem lesz bajon tőle, mert hőkezelte több soron (romlott íze nem volt azért csak fura) meg amúgy is hütőben volt, vagy befigyelhet egy gyomorrontás? Így szilveszterkor nagyon nem esne jol... Azt se tudom mit lehettudom ilyenkor tenni, vagy mikor jön ki ha bajom lesz tőle..
2017. dec. 30. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem ellenére azt mondanám, hogy inkább ne járj a nagyidhoz kajálni!

Mi az a krumplipüré, amiben alma, zsír, hagyma és tejföl van és két órát főzik?

... ráadásul 1 hetes!

"Feljavította!" :D:D:D

Ha kortyogni kezd a gyomrod és megy a hasad, akkor gyomorrontás, ha nem, akkor megúsztad.

2017. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a hőkezelés sem csodaszer. Krumplipürét nem eszünk egyhetesen. A tejföl eláll tovább is (magában, amúgy nem tudom, mik történnek vele), de a főtt krumpli nem.

S mégis mi a lótúrót "javítgatta" s főzögette 2 óráig? A krumpli olcsó, hamar összedobok egy új pürét, de hogy egyheteset még az ellenségemnek sem adok, az bizonyos.

2017. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

citromos tea, sötétebb pirítóssal.


ez a megoldás. (Amúgy az már romlott volt.)

2017. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Mi a búbánanért ettél belőle? Ami régi és szar, az szar...

Őszintén remélem, hogy nem kap el tőle a szapora...

2017. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Öreganyád betegesen sporolos lehet,olyan mint az enyém. Hajára kentem volna tuti,ő neki bezzeg nem ízlett. Legközelebb közöld vele,hogy nem az 50-es években vagyunk amikor szégyen volt ha az ifiasszony nem tudott sporolni.
2018. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Kamuzott a nagyi. A krumplipürét nemhogy két óráig nem lehet főzni, de még 5 percig sem. Nincs annyi leve, hogy főjön. Kicsit fel lehet pirítani, meg adni hozzá ezt-azt, de 5 perc után tutti lekozmál.
2018. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!