Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a halfilét úgy...

Hogy kell a halfilét úgy elkészíteni, hogy ne essen szét?

Figyelt kérdés
Vettem itthonra tengeri halfilét, hogy elkészítsem és megsüssem magamnak, de sajnos egy szelet kivételével darabokra esett mind, pedig kényesen próbáltam vigyázni rájuk. Némelyik hal már a panírozás alatt szétjött, némelyik pedig az olajban szakadt szét vállalhatatlanul. Hogy kell ügyesen elkészíteni, hogy szép, egész darab halszeletek kerüljenek a végén a tányérra?

2018. jan. 4. 02:24
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Normális minőséget kell venni. Ennyi a titka.
2018. jan. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban, amiket már felszelve árulnak csomagban, azokat annyira vékonyra szelték, hogy szinte kezelhetetlen.

Ha nem szeleteltet, hanem hal-törzset vásárolsz, igaz hogy drágább, de azzal könnyebben tudsz boldogulni. Mert azt már akár csak a gerince mentén hosszába ketté vágod, vagy akár a törzset szeled fel kb. 2 cm-es körszeletekre, szépen tudsz vele dolgozni.

2018. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Tévedsz kedves 3-as! Nem csak a cápát árulják filében, vannak más halak is, (hekk és társai) melyeket képesek a feldolgozók olyan hajszálvékonyra szelni, hogy sokszor egy csipkefüggönynek is díszére válna.
2018. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Azt szeretném nektek elmondani ,hogy azok fagyasztott halfilék amiknek a zacskó elejére rávan írva alaszkai tőkehalfilé 100 esetből 100X sajnos pangasius filé. Ha meg fordítjátok a zacskót és származási Vietnám ,vagy bármely Keleti ország az sajnos az nem tőkehalfilé. Ha zacskón következőket látjátok, Dánia, Argentina, Görland, Izland, Egyesült királyság. Atlanti Óceán , Norvégia Ezek biztos ,hogy tőkehalak.. Egyéb ismertetője, hogy kiengedés után max 5-8 % veszít a halsúlyából. a halhús tömör, a kevés szálkája van. Egyébként a pangasiusból is létezik jó minőségű hal, de annak az ára nem annyiba kerül, mint amennyiért mi vesszük itthon.

Nem magamtól találtam ki ezeket az infokat. Évekkel ezelőtt vettem egy pocsék tengeri halfilét (alaszkai tőkehalfilé néven). Akkor egy tengeri szállítmányozással foglalkozó ismerősünktől kértem segítséget.. Tőle tudom.

Ezeket a rossz minőségű halakat rá teheted egy sütőpapírra amit vékonyan levajazol és rárakod a halhúst majd a serenyőbe is olvasztasz kevés vajat megtudod úgy sütni ,hogy ne esen szét mindkét oldalát. Ha panírozva sütöd és így is szétesett túl vizes volt a hal mielőtt paníroztad volna. Esetleg az olaj nem volt túl forró vagy ha mégis akkor túl vizes volt a hal nem minőségi.

Sajnos az van,hogy ezekből a halkból nem szabad az olcsót megvenni. Az is fontos ,hogy mennyi jég van a halhúson vagy körülötte mert az mind kienged addigra igen csak kevés halhús marad. Finomak a tengeri halak de néha érdemes kipróbálni a megyar halakat is..

2018. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A jégbevonat súlyát ráírják a termékre, vagyis a nettó halhús is fel van tüntetve.

Nagyon óvatosan kell ezeket kiengedni, pontosabban finoman lefejteni a jégréteget, még mielőtt vízben állna az egész.

Ha ez sikerült, többréteg erős papírtörlővel szikkasztani kell a halhúst, majd utána panírozni, vagy natúran sütni.

2018. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
A jég eleve szétveri ezeket a halnak nevezett valamiket. Miért nem jó neked egy tisztességes élőhal amit a boltban kupánvágnak?
2018. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!