Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kéne egy kis segítség. Muffinb...

Kéne egy kis segítség. Muffinba szeretnék fagyasztott meggyet tenni. Hogyan?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy meggy lekvárt teszek a beljesébe sütés után, de látom hogy van itthon fagyasztott. Ha valaki készített már így, hogy csinálta? Simán bele a formába egy darab meggyet és be a sütőbe?

2018. jan. 16. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Simán bele a muffintészta közepébe, és mehet a sütőbe.
2018. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Én le szoktam mosni, kiolvasztom, lecsöpögetetem és fahéjjal beszórom, Lisztbe is lehet hempergetni, hogy ne süllyedjen le a tészta aljára.
2018. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha kiolvasztod, akkor a meggy állaga eléggé furcsa, löttyedt lesz, ha fagyosan teszed bele, akkor olyan marad, mintha friss lenne. De a betöltött tészta tetejére tedda meggyet közvetlen azelött, hogy a sütöbe teszed, mert így csak kicsit süllyed bele a meggy és mégsem málik szét.
2018. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenkinek zöld pacsi :)
2018. jan. 16. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Kedves második, te koszosan fagyasztod a meggyet , hogy le kell mosnod ?

Amúgy úgy van, ahogy a 75 %-os válaszoló is írta, a muffin tetejére téve egy picit lesüllyed ugyan, de soha nem az aljáig.Süléskor a tészta körbeveszi, de nagyon szépen látszik, amikor megsült.És, ha le is süllyedne, gondolom senki sem reklamálna, hogy beleharap egy szem meggybe muffinevéskor...

Pont úgy jó, ahogy mindketten megírtuk.

Nem egy tepsi piskótába akar szórni meggyet a kérdező, akkor szoktuk lisztbe forgatni, de akkor sem mosdatás után.

De a te dolgod, hogy te mit, hogy sütsz.

2018. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bolti fagyasztott meggyet lemosom, igen.
2018. jan. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van, jobb félni, mint megijedni.

Én egyszer konzerv lecsóban találtam, 4 cm-es zöld hernyót.Írtam is a gyártónak, és válaszlevelükben sűrű elnézést kértek, és megköszönték, hogy nem vittem az dolgot

valami felügyeletei szerv elé, így megúsztak egy büntetést.

Ahol emberek dolgoznak, ott hiba is csúszhat a "gépezetbe", és bárhol bármikor előfordulhat.

2018. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És utólag elnézést kérek, ha megbántottalak, valamiért tüskés voltam aznap. Ne haragudj.
2018. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg szokott égni, ha lesüllyed az aljára, ezért forgatom lisztbe. De nem olvasztom ki.
2018. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!