Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Eljegyzés, vegetáriánus...

Eljegyzés, vegetáriánus vendégek is?

Figyelt kérdés

Eljegyzési ünnepségre készülünk, hidegtálas fogadással. A vendéket egy része vegetáriánus (csak húst - ,eg szójatermékeket - nem esznek, tejtermék, tojás lehetséges) és nekik keresnék olyan hidegtál-ötleteket, amik hasonlóan dekoratítvak is, mint a megsyokott húsos variációk. Amiket eddig találtam, ahok különféle zödlségkrémek meg hasonlók, amik ugyan ízre jók, de eléggé "maszat" kinézetük van, azaz nagyon nem szépek optikára.

Mivel két egymás melletti részen lesznek (svédasztal-szerüen) tálalva, a vegerátiánis részlegnek is valami látványos és változatos ötleteket keresek.

A receptek lehetnek nyugodtan kicsit komplikáltabbak is, a lényeg, hogy ne csak jó, hanem szép és szines is legyen a végén az összeállítás.


Minden segítö választ nagyon köszönök elöre is!



2018. jan. 30. 11:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

[link] Amit el tudok még képzelni egy dekorativ sajttál gyümölcsökkel ,

Grillezett töltött gombafejek,

[link] - többféle töltelékkel készítheted.

2018. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a fentiek vannak kizárva, akkor lehet kőrözöttes sajttekercs, franciasaláta, kukorica saláta, cukkinitekercs, tojássaláta, kaszinó tojás, tojással, zöldségkrémmel töltött sajttekercs, ilyesmik.

pl.: [link] csak kihagyod belőle a sonkát.

Lehetnek pl. avokádókrémes tortillatekercsek.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :-)


Amiket te írtál, azok inkább mártogatósok. Azok is jók, hasábokra vágott zöldségekkel, grissinivel. Azt is lehet szépre, látványosra, főleg színesre csinálni.

2018. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet találtam neked:

[link]

2018. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Létezik valami vega -fasírt is, és abban nincsen hús, másokból van összegyúrva; meg rántott-tök, rántott sajt, rántott gomba

Pörkölt helyett az a rózsaszín gombás szósz

Ezekre meg most találtam : 6 húsos étel vega/vegán változata

Rizsgolyó paradicsomszószban |

Erre kerestem rá: vegetáriánus rizsgomboc

Vagy pl nemtom a székelykáposztából milyen a húst kihagyni; ja amúgy még pl esetleg lehetne sztrapacska is, kihagyva belőle a szalonnakockát; meg esetleg szilvásgombóc meg ilyesmik. Levesnek lehetne pl bableves, borsóleves.

2018. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Ja meg a pörköltet lehet tojásból is csinálni
2018. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
4-5.vagyok mégegy, bocsánat; a Rántott karfiol is finom.
2018. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

*ja meg esetleg még vadasszósz, ott nem tom , miből készül az alapanyag, de elvileg abban sincs hús; de a tetején meg ilyen répából készült mustáros szósz van; egyébként el lehet rontani, tehát nem garantált, hogy mindenkinek ízleni fog.

Meg esetleg még vannak olyan dolgok is, hogy valami crumble vagy crumple asszem a neve; ilyen hosszú rúd, pirított kenyérkocka tutira van benne, btw ilyen rántott kenyérleves/tojásleves/ sima zöldségleves is lehetne/ vagy zöldbab is akár; szal nemtom, miből áll össze, de kicsit hússzerű, és valami tejfölös hagymás öntettel van leöntve. Van még olyan is, hogy olyan, mint a lángos; csak nem tejfölt rakunk rá, hanem sajtszószt és húsdarabokat. Abból is aki akarja, lehagyhatja a húst, bár úgy nem tudom, mennyire lesz hiányérzete. Amúgy a lapsányka/tócsni/lepcsánka az is jó lehet esetleg; amúgy ezek ilyen krumplis dolgok. Vagy palacsinta, Aranygaluska

2018. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én olvasatomban hidegtálas megoldásokat keres a kedves kérdező.Sok kiváló ötletet is kapott a kérdésére.
2018. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg hidegtál:D De a fasírtokat is fel lehet szúrni fogpiszkálóra, vagy kimondottan erre készült ilyen zászlócskás cuccra is:D De a tojás az mindig jó, meg ubi-karikák, mindenféle zöldség:) Akár még salátalevelet is el tudok képzelni szendvicsre; meg paprika-karikákat:D A melegszenvics még eszembe jutott, viszont az se hideg, meg akkor a bundáskenyér meg a piritós se. A körözött akkor a valsze kinézetre nem olyan fain , meg nemtom a vinetát/padlizsánkrémet; esetleg mogyorókrémet, amivel még jól összekenhetik magukat:) Amúgy én csináltam már olyat, bár valszeg az se annyira fogadásokra való, meg az is olyan összekenhetős; hogy ami ebédről megmaradt sóskához tükörtojás, azt ráraktam egy szelet kenyérre. Ja amúgy tényleg , kenyérre is van kimondottan ilyen tojáskrém, annak nemtom, mi a neve. Amúgy még eszemben van a máglyarakás mint sütemény pl. Meg vegán hamburger esetleg pl saját kezüleg házilag akár; vagy lehetne eleve ráolvasztott-sajtos a zsömle. Én amúgy visszatérve még a melegszendvicsre, tudom, hogy az nem hideg, de én úgy szeretem főként, de amúgy anélkül is jó, hogyha kellemesen rá van sülve a tejföl, de nem barna, fehér az, csak össze van állva a tetején a tejföl, és nem folyós.
2018. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

A gombafasírtos Stefánia dekoratív :) A zöldségeket fel is lehet szeletelni dekoratívan, főtt tojással, reszelt sajttal, mustár- és piros szószpöttyökkel igen szép szendvicseket ad... Apró vega fasírtot, apró paradicsomot, uborkát, olívát lehet pálcára szúrni... A krémeket pedig esztétikusan ki lehet nyomni, akárcsak egy tortán, mit se számít, hogy sósak.


Rákeresnék a neten, mert a fentiek csak kósza vázlatötletek, de ott láthatod is, hogy mi merre.

2018. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!