Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerdára kellene sütnöm egy...

Szerdára kellene sütnöm egy egyszerű, de finom tortát. Maximum 1500-2000 forintért. Tippek?

Figyelt kérdés

Holnap délután kellene megsütnöm max. 1500-2000 forint összegben egy egyszerű, de mégis finom tortát.

Tudtok olcsóbb recepteket?

Hogy járok jobban pénzügyileg, ha megveszem a tortalapot vagy ha én csinálom?


2018. febr. 26. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

A vaníliakrém helyett én egyszerű vaníliapudingot szoktam főzni. Bármilyen gyümölcsöt rakhatsz rá, de legfinomabb eperrel, erdei gyümölcsökkel.

Szerintem kb ugyanott vagy, ha veszed vagy sütöd a piskótalapot.

2018. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kókuszkrémes torta


Hozzávalók:

A laphoz:

12 dkg vaj

12 dkg cukor

3 tojás

20 dkg liszt

2 evőkanál cukrozatlan kakaópor

2 evőkanál tej

1 tasak sütőpor

A krémhez:

3 dl tej

3 evőkanál gríz

10 dkg cukor

12 dkg vaj

20 dkg kókusz

A tetejére:

10 dkg étcsokoládé

2 teáskanál vaj

Elkészítése:

A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. Mikor már elég krémes állagú, kivajazott sütőformába tesszük és 20 percen át sütjük 180 fokon. Közben elkészítjük a krémet. A tejet, a grízt, a vajat és a cukrot összekeverjük és lassú tűzön elkezdjük főzni, mikor már kezd krém állagúvá válni belekeverjük a kókuszreszeléket és még 2-3 percen át főzzük. A sütőformában lévő lapra ráöntjük a krémet és hűlni hagyjuk. Közben a csokoládét vízgőz fölött megolvasztjuk és belekeverjük a vajat. Majd ráöntjük a krém tetejére és 2 órán át hűtőben pihentetjük, ezt követően szeletelhetjük is.

2018. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Túró rudi torta.
2018. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy még olcsóbb és évtizedek óta bevált gyümölcstorta receptje:

14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, fél deci olaj, fél deci melegvíz, egy púpozott evőkanál sütőpor.

A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéket kemény habbá verjük egy csipet cukorral.

A sárgájukat elkeverjük a cukorral, az olajjal és a melegvízzel. Végül beleadagoljuk a sütőporos lisztet.

Ha homogén a massza, akkor óvatosan belekeverjük a kemény habot.

A tortaformát kikenjük zsiradékkal, ügyelve, hogy minden borda, perem egyenletesen ki legyen kenve, majd beszórjuk liszttel. A felesleges lisztet a csap felett lerázzuk róla.Középre öntjük a tésztát és hagyjuk szépen elterülni.

Előmelegített sütőben kb 180 fokon, kb 12-15 percig sütjük.Tűpróbát végzünk.

ha megsült, egy vajazott tálat borítunk rá, és gyorsan megfordítjuk. formát betakarjuk egy alaposan vizes konyharuhával, és hagyjuk hűlni. Párat ütögethetünk is a formán, így biztosan szépen leválik.

4 deci tejből, 1 vaníliás pudingporból cukorral sűrű pudingot főzünk.

Beleöntjük a piskóta mélyedésébe és elsimítjuk.

Ízlésesen kirakjuk tetszés szerint gyümölccsel, nekem kedvenc az őszibarackbefőttes. de lehet bármilyen kedvencből is. Narancs-kivi is nagyon finom, az eper is, de az nyilván most drága.

Egy tortazselét az előírás szerint elkészítünk, és bevonjuk vele a gyümölcsöket.

A színtelen tortazselé praktikus, mert szépen érvényesülnek a gyümölcsök.

Olcsó, egyszerű, gyors, szinte mindenki szereti.

2018. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!