Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire nehéz marcipán...

Mennyire nehéz marcipán figurákat készíteni? Ti szoktatok? Kell hozzá valamilyen speciális eszköz?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint pl. a haboknál a kinyomózsák, a marcipánhoz is szoktak használni valamit?


Nagy gondban vagyok első ránézésre. A kisfiam születésnapi tortáját díszíteném, mert nálunk ilyet nem vállal a cukrászda, max. rátesznek egy olyan figurát, amit bezacskózva is lehet sok helyen kapni. Addig elkészítik, hogy be lesz vonva marcipánnal sima felületűre a torta. Elbuszozni nem akarok a legközelebbi nagyvárosba tortát venni, mert még az is relatíve baromi messze van, és nem tudom mennyire tenne neki jót a fűtött buszon való zötyögés. :) Egyébként versenyautókat vagy repülőt kellene csinálnom, ezek a kedvencei.


2018. márc. 3. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen repülőre és autóra gondoltál.

A "zacskózott" verziót felülmúlni, azért nem is olyan egyszerű egy gyakorlatlan kéznek, szóval nem biztos, hogy megéri vele szórakozni.

2018. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb biztos, hogy van "bezacskozott: versenyautó és repülő marcipán figura.

Ha azh ember jkol gyurmazik, simán osszedobja egy perc alatt, ha nem megy neki, akkorát életben nem lesz olyan -formája, mint kellene. Léteznek sutikiszuro formák, ott is biztosan van mindkettő, az egyszerűbb, mint formázni

2018. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérnék egy ügyeskezű barátot/ városi cukrászdát, hogy a figurákat készítse el. Gondolom te is láttál már "amatőr tortákat", amik eléggé félrecsúsztak. :)

Persze előtte megpróbálhatsz csinálni, de ez is egy megoldás lehet, ha nem megy. :)

2018. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hátha ezzel tudok segíteni☺

[link]

[link]

2018. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! A zacskózott verzióval csak annyi a "bajom", hogy picik. Egyébként nem állt szándékomban leszólni ezeket a figurákat. :)


A kézügyességem elég jó, megpróbálok farigcsálni valamit, legfeljebb lesz egy B terv is. :) A cukiban pont azért nem vállaltak ilyet, mert a csajszi is csak olyan nyomit tudna csinálni, mint amire hivatkozott az egyik válaszoló. :-D Olyat tuti én is tudok. :-D

2018. márc. 3. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2018. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tűnik nehéznek, szerintem külön eszközöket sem kell venni hozzá.

A marcipán szinezéséhez viszont zselés ételfesték kell, mert a folyékony nagyon felpuhítja, de ha ügyes vagy ételfestékkel meg is festheted pl.az ablakokat.

2018. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget elfelejtettem

[link]

2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!