Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a tojással...

Mi a különbség a tojással készült, illetve a liszttel készült FŐZÖTT KRÉM között?

Figyelt kérdés
Állag íz,stb. Köszönöm

2018. márc. 11. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A tojással készült nekem jobban ízlik, lágyabb és finomabb.


De én amúgy is kevés lisztes cuccot eszek.

2018. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

A tojásos inkább olyan, mint egy jó, krémes fagyi, a lisztes meg inkább puddingszerübb ízre és állagra.


A tojásos - szerintem legalább is - sokkal finomabb, eredetileg a liszt csak azért került bele, mert így olcsóbban lehet ugyanannyi krémet készíteni.


De ha nem túl sok a liszt és elég sok a tojás, akkor majdnem olyan lesz, mint a tisztán tojásos.

2018. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) A hatlaposom múltkor recept szerint (lisztel csináltam a karamellakrémet) Nagyon lisztes lett... 1 l tejhez 15dkg raktam ... ötletek?
2018. márc. 11. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de jobban jársz, ha új kérdést írsz ki a krémhez, mert csak kevesen válaszolnak kiemelt kérdésekre (nem tudom miért, de ezt tapasztaltam)


A másik meg, hogy írd be a receptet, ami szerint a krémet készítetted, mert akkor lehet megmondani, mi lehetett a probléma.

2018. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ìrd le, hogy melyik receptet csináltad és hogy készítetted a krémet. NEm mindegy, hogy mennyi liszt és mennyi tojás van benne.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a liszttel készült krémeknél nagyon fontos, hogy elég sokáig fözd, mert ha rövid ideig fö, akkor sokszor megmarad a lisztes íze.

Én idöközben az ilyen recepteknék a liszt egyharmadát-egynegyedét keményítövel helyettesíte, úgy szerintem sokkal finomabb az íze.


Hatlaposba semmi esetre sem tennék csak tojással készült krémet, az nem igazán illik hozzá.

2018. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!