Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zabkása receptek?

Zabkása receptek?

Figyelt kérdés
Eddig 2x főztem zabkását, egyszer vízzel, egyszer tejjel. Mind a kétszer borzalmas íze volt. Sőt, nem is volt íze. Lehet, hogy rosszul csinálom? Írnátok recepteket? Mivel édesítitek? Én banánt raktam rá, és csak a banánnak volt íze :D

2018. márc. 16. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a zabkásához nem kell recept lol. tegyél bele valami édeset (méz, cukor, aszalt gyümölcs stb), én kb fele víz-fele tejjel szoktam főzni és a zab mellé egy kis grízt is szoktam veletenni
2018. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tejjel szoktam főzni, fahéjjal ízesítem. Ha banánt teszek bele, vagy aszalt gyümölcsöket, nem kell pluszban édesíteni, ha csak önmagában eszem, vagy savanykásabb gyümölccsel (málna, áfonya, szeder, ribizli, eper), akkor egy kis mézet, nádcukrot vagy xilitet teszek bele, ezek híján a sima cukor is jó, nem kell bele sok. Ettem már úgy is, hogy fahéj helyett sötét kakaóporral szórtam meg, és egy kis cukrot tettem bele. Nem diéta miatt főzöm, hanem azért, mert szeretem.😀
2018. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedcenc reggelim, gyakorlatilag a végtelenségig lehet játszani az ízekkel.

De néhány példa: almás-fahéjas, túrós-fagyasztottgyümölcsös, aszaltgyümölcsös, mézes, ízesített proteines, epres, banános

Mindegyik letesztelve.:) fele-fele arányban főzöm vízzel és tejjel, a túrós verziókat én hidegen fogyasztom.

2018. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy egyszerűen nem szereted a zabot, neked nem elég ízes. Én se szeretem, de én erős, számomra rossz zabízt érzek rajta, úgyhogy a zabkása nekem sosem igazán jó. Ha sokkal több kókuszt teszek bele, mint amennyi a zab, plusz mazsolát, kakaót, édesítőt, akkor meg tudom enni, de jónak akkor sem nevezném. A tipikus zabkása pedig förtelem számomra, ilyen az egyéni ízlés.

A párom almával, kókusszal és mazsolával édesíti, nekem ehetetlen, ő szereti.

Érdekes, hogy rántottában, néha pedig sütiben is finomnak érzem a zabot, igaz, 1 tojáshoz 1 dkg-ot teszek, többel kiugrana a zabíz (a piskótánál pedig fura módon nem működik, az zabízű lesz, brrr).

2018. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!