Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pestoval mit csináljak, hogy...

Pestoval mit csináljak, hogy ne penészesedjen be?

Figyelt kérdés
Hűtőben tárolom, vízzel fel is szoktam önteni (ezt hallottam, h ettől jó lesz), de ugyanúgy penészes lesz, megromlik hűtőben is. Valami ötlet?

2018. márc. 20. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az üveg belsejét töröld át egy papírtörlővel,hogy ne legyen rajta pestó maradék, és ne vízzel, hanem olívaolajjal töltsd fel, hogy ne érintkezzen a levegővel. Ezután felhasználásig tárold hűtőben.

Ha nagyon sokáig akarod tárolni tedd át műanyag dobozba és fagyaszd le..

2018. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Az elsö tökéletes választ adott!
2018. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Edd meg, mielőtt megromlana. Vagy ha nem fogy el, akkor inkább ne is vegyél.
2018. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem is tökéletesnek tűnik #1, köszönöm mindenkinek. :)

#3 Hogy egyem meg mindet egyszerre? :D

2018. márc. 20. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
úristen taníts, nálad hogy romlik meg a pesto? nálam sose tartott ki két napnál tovább, egy csomag tésztával összekeverem, ketten vagyunk rá, és elfogy 2 nap alatt.
2018. márc. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nem a kérdezö vagyok, de nálunk csak én eszem a pestós tésztákat.

Mivel nem vagyok nagy étvágyú, ezért neke elég 60-70 g száraztészta, ennél többet nem birok megenni - és erre egy evökanál pesztó böven elég.

Ezen kívül nem szeretek ugyanazt enni napokig, föleg nem olyasmit, aminek erösebb, füszeresebb íze van - pestós kaját legy héten belül nem tudok jó ízüen megenni.

Egy üveg pesztó minimum 4 evökanálnyi, azaz legalább egy hónap, mire elfogyna.


Ezért is szoktam vagy úyg csinálni, ahogy valaki korábban írta: az üveget letörölni és olivaolajjal feltölteni (ezt felhasználás elött leöntöm és utána visszatöltöm, vagy pedig eleve adagonként lefagyasztom.

2018. márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En kicsit hasznalok csak fuszerezes gyanant.
2018. márc. 21. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha fűszerezésnek használod, rakd egy jégkockatartóba, fagyaszd le, fagyottan bele egy nejlonzacsiba a kockákat és tárolod a fagyasztóban.

Felgasználáskor 1-2 kockát előveszel.

2018. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!