Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bográcsolásnál chilis babhoz,...

Bográcsolásnál chilis babhoz, meghívott személyenként mennyi babbal (konzerv) és darált hússal kell számolni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a szedőkanál alapján szoktam, legalább 3mal mindenki tudjon szedni. Mondjuk itt van amikor 2 adagot is megeszik mindenki a kajákból.
2018. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Csinálj rendes csilis babot! Pláne bográcsban, darálthús 5 perc alatt kész, vegyél inkább marhalábszárat és kockázd fel apróbb kockákra!

Amúgy fejenként 20 dkg hússal és 10 dkg szárazbabbal számolnék, babot majdnem készre főzném előre ( ha konzervhez ragaszkodsz, akkor 1 konzerv), paradicsom, hagyma, chili, füstölt pirospaprika, 1-2 kisebb krumpli is mehet ill 4 személyenként 2 kocka étcsoki is, ha sötétebbre szeretnéd

2018. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm de nem szeretnék mindent belekutyulni, ez a baj sokakkal, nem tudnak egyszerűen ragaszkodni egy kicsit autentikusabb kivitelhez, mindenbe erőltetik a pirospaprikát, a krumplin meg már csak mosolyogtam, étcsokit meg sem láttam... elismerem, különböző alapporokkal sem jobb a helyzet, de mégiscsak életszerűbb mint ilyen szinten korcsosítani a magyar konyhával ösztönszerűen.
2018. márc. 23. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, de az étcsoki - pontosabban a sötét kakaópor az autentikus, meg a paprikapor is - pontosabban a porrá tört chili. Söt eredetileg még véletlen sem darált húst használtak, hanem feldarabolt marhahúst. (Krumpli viszont tényleg nem való bele.) Emellett az egész nem leves állagú kellene, hogy legyen, hanem egész sürü raguszerü.
2018. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az ugye megvan, hogy a füstölt pirospaprika echte mexikói ill a krumpli és a paprika nem európai növény? ;)
2018. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan receptem van, hogy 100 főre 17 kg darált hús, 10 kg vörösbab, 5 kg fehérbab konzerv. (Plusz 8,5 kg kukoricakonzerv meg persze egyéb hozzávalók.) Finom volt.

(Nem tudom mennyire marad értelmes ez a mennyiség, ha leosztod annyi főre, amennyi neked kell.

2018. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Személyenként én úgy számolnék, hogy 300g bab, 200g hús, 50g kukorica.
2018. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!