Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! A kiskunfélegyházi...

Csalamádi krumpli kérdése:

SOS! A kiskunfélegyházi Csokis tekercset milyen csokiból érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 23. 19:10
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én kiskunfélegyházi vagyok, de az életben nem halottam még különleges "kiskunfélegyházi csokis tekercsről"... Van a városnak egy-két különlegessége, de erre még a neten sem találok rá... :D De sok sikert az elkészítésben!
2018. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén félegyházi vagyok.egy receptet nem dobnál?kiváncsivá tettél :)
2018. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb tudd meg, hogy mi a sütemény eredeti neve. Ez olyan, mint hogy a nagymamámnak volt egy sütije, amit ő csak Gyulai süteménynek hívott, mert Gyuláról egy ismerősétől kapta anno a receptet. Közben meg az eredeti süti a Mézes krémes. :D
2018. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kiskunfélegyházai Csokis tekercs

Hozzávalók:

-150ml tej (Frissen fejt ,barna tehénből)

-1db tolyásfehérje (Este tojt 2-éves fekete tyúkból)

-csipet só

-37,5dkg finomliszt(Házilag készített)

-8dkg cukor

-5dkg vaj (frissen köpült)

- élesztő


Töltelékhez:

-6dkg csokoládé


Kenéshez:

-1db tojás sárgája

-1 ek tej


Elkészítés:

1.Megdagasztjuk a tészta hozzávalóit (a hozzávalókat a fent megadott sorrendbe tesszük az üstbe).


2.Ha a tészta megkelt ,elfelezzük,és az egyik felét kinyújtjuk egy 30 cm átmérőjű körre.


3.A tojást tejjel felkeverjük,és megkenjük vele a tésztát.


4.A reszelt csoki felét eloszlatjuk a tésztán.

5.A tésztát húsz egyenlő háromszögre vágjuk,amiket a szélesebb végüktől fogva jobb kézzel feleterünk.


6.Ugyanezt megismételjük a tészta másik felével is.


7.A maradék tojássárgájás tejjel

Megkenjük a tekercsek tetejét lúdtollból készült kenővel.


A receptet délután 3 órakor kell elkezdeni és követni kell a recept által megadott utasításokat mert különben átok száll rád és én babonás ember vagyok.


Én úgy hallottam ,hogy a népi hagyomány szerint étcsokit kell belerakni de nem vagyok benne biztos és gondoltam pár helybéli segíthetne nekem.

2018. márc. 24. 07:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Na menj te a bánatba az átokverte süteményeddel! Hülyíted itt a jó népet!
2018. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!