Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek egy ünnepi vacsorára?

Mit főzzek egy ünnepi vacsorára?

Figyelt kérdés

Van itthon sok minden, és ha valami hiányozna, le tudok még szaladni a szomszédos boltokba.

Csak ötlet hiányzik, hogy mi legyen a házassági évfordulónkra holnap a vacsora.

Valami különlegeset szeretnék főzni, amit még eddig nem csináltam, négy személyre.

Nem vagyunk sem vegetáriánusok, sem vegánok, és senki nem különösebben válogatós a családban.

Előétel, főétel, és valami nem túl édes desszert kellene.

Köszönöm előre is a jó tippeket!



2018. márc. 26. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

Én nem tudom, mi az az előétel. :) Mi levest szoktunk enni, ezért így javasolok menüsort.

Sütőtökkrémleves, vörösboros marhapörkölt, nokedli, tiramisu.

Zöldségleves, mézes-mustáros csirke, rizs, tokaji borhabkrém.

2018. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Tegnapra:

- leves: hagymaleves Gruyére sajttal

- főétel: csirkeszárnyat befűszereztem, tepsibe tettem

- mellé szórtam: nagy darabokra vágott fokhagymát, hagymát, paradicsomot, paprikát

- aláöntöttem fehérbort meg pici vizet

- köret szerencsediós krumplipüré volt meg majonézes kukorica


Ma pedig az "Osterchüetli"-t próbálom meg :D


De karácsonyra előételnek fokhagymás garnélát ettünk. Párom csinálta, bepácolta fogyhagymás-olívaolajba a rákot (só, bors, friss petrezselyemmel megszórva), aztán vajon kisütötte.

2018. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

“Valami különlegeset szeretnék főzni, amit még eddig nem csináltam,

Akkor nehogy valami támpontot adj, hogy miket szoktál csinálni. Majd mi kitaláljuk, a Gyakori népe előveszi a kristálygömbjét, belenéz, utána küldi a menüsort az általad eddig sosem főzött ételek és desszertek alapján.

2018. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem a 0%-ot, semmi rosszat nem írtam.
2018. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előétel rákfalatkák vagy avocado tonhalkrémmel.

Gyömbérkrémleves.

Bélszín, vajon-mézen karamellizált körte és gránátalma salátával, lilaburgonya salátával.

Desszert egy finom krémes réteges torta. Én szeretem a meglepiket. Pl kívül feher de belül rikító piros epres torta. Stb.. ;)

2018. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!