Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a lazacot elkészít...

Hogyan kell a lazacot elkészíteni? Milyen köret illik hozzá?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam két szelet lazacot, de még soha nem készítettem. Grill serpenyőben sütném ki, mire kell odafigyelni? El lehet tenni másnapra, vagy frissen jó?

2018. máj. 27. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Recept ötleteket nem fogok írni, mert teli van velük az internet. A sütésre kell odafigyelni, rövid ideig kell sütni mindkét felét (pár perc) nagyon kevés zsiradékon. Ha túl van sütve, szar íze lesz. Lazacnál sütés közben szokott kifolyni bizonyos fehér lé, attól nem kell megijedni, az természetes.
2018. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rizs passzol hozzá leginkább. De végül is lehet enni petr. burgonyával meg sok minden mással is.
2018. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle köret mehet hozzá, én vegyes sült zöldségekkel eszem, mert nekem az a tökéletes.

Megsütöm egy serpenyőben pár perc alatt, valamikor megsózom (már nem emlékszem, mikor, igen ritkán eszem lazacot, de szerintem nekem mindegy) és ennyi. A lazac finom, feleslegesnek tartom a speckóbb dolgokat, ha rólam van szó, hisz ennél tökéletesebb számomra úgysem lesz.

2018. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megsütöttem a kapott tanácsok alapján, szerintem finom lett, nem sült túl. Egyik szelethez héjas tepsis burgonya lett, a másikhoz pedig fekete rizs.
2018. máj. 27. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Frissen a legjobb megsütni, de másnap is még el lehet készíteni.

Olyan köret illik hozzá amilyet szeretsz.

Én sült krumplival szeretem vagy petrezselymes krumplival.

Jól megy hozzá a mártás, öntet. Kapor mártás, sajt mártás, vaj mártás, besamel mártás, kéksajt mártás, stb.

A lazacot először bőrével lefelé sütjük, olaj és vaj keverékén. Oldalanként olyan 2-3-percig. A bőrét jó ropogósra sütjük.

Ha ilyen fehér dolog jön ki a halból sütés közben az a kicsapódott fehérje, akkor már a hal túl lett sütve, de az sem baj. Akkor is finom és ehető.


Nekem, ez a nagy kedvenc receptem a lazachoz:


[link]

2018. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az 5. említette a mártást, nekem a kedvencem a különböző halsteak-ek mellé:


Feta sajt, natúr joghurt (fetából kicsit kevesebb, mint a joghurtból, mert nagyon sós) citromlé, fokhagyma, kis őrölt bors, apróra vágott petrezselyem. Ezeket jól összekeverjük. Legközelebb próbáld ki hal mellé.

2018. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szia auchanba lehet kapni készen lazacot.
2019. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!