Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek holnap?

Mit főzzek holnap?

Figyelt kérdés
Kissé bajban vagyok, mert 2 napra terveztem csak annyi, hogy a húslevesem gyönyörű lett és nagyon finom, a töltött dagadóm viszont nem ízlik. Kívülről az is gyönyörű, de nem az igazi. Nem szívesen eszem belőle, párom viszont megeszi és a gyereknek is ízlik. Valami egyszerű ételre gondoltam. Tésztásra (nem bolognai, nem túrós csusza)
2018. jún. 1. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Pasta napolitana


[link]

2018. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Spagetti alla puttanesca

Hozzávalók: 4 személyre

- 1 csokor petrezselyem zöldje

- 2 dl paradicsomlé

- 40 dkg spagetti

- 6 paradicsom

- 8 evőkanál olívaolaj

- 2 chili (csili)

- 4 gerezd fokhagyma

- 2 evőkanál kapribogyó

- 16 dkg fekete olívabogyó

- 8 szardellafilé

Elkészítés

A felhevített olívaolajban megfuttatjuk a hajszálvékony szeletekre vágott fokhagymát, a kimagozott, apróra vágott csilit és az ugyancsak apróra vágott szardellafiléket, vigyázva, nehogy megégjenek. A paradicsomok héját lehúzzuk, kimagozzuk, húsukat apróra kockázzuk. Hozzáadjuk a fokhagymás-paprikás-szardellás olajhoz. A szeletelt olívabogyó és a kapribogyó is mehet a serpenyőbe, majd felöntjük a paradicsomlével, és mérsékelt tűzön körülbelül 20 percig főzzük a szószt. Közben roppanósra kifőzzük a spagettit is. A lecsöpögtetett tésztát előmelegített tálba tesszük, ráöntjük a forró szószt, jól összeforgatjuk, meghintjük finomra vágott petrezselyemmel, és azonnal tálaljuk.

2018. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Spenótos-túrós lasagne



Hozzávalók


4 főre


1 doboz durum lasagne tészta


margarin


40 dkg mirelit spenót


40 dkg túró


2 gerezd fokhagyma


2 dl tejszín


20 dkg sajt


A tésztalapokat a jénai aljára rakjuk, a tetejére vajat rakunk, a spenótot kiolvasztjuk, fokhagymát rakunk bele, összekeverjük túróval. Borsozzuk, sózzuk. A spenótos-túrós töltelék egy részét a tésztára halmozzuk, a tetejére vajat rakunk, majd megint tésztát,vajat, tölteléket, ameddig a hozzávalók el nem fogynak. A tészta tetejére vajat rakunk, majd leöntjük tejszínnel és reszelünk rá sajtot.


Lefedve 35 percig sütjük, majd a védőt levéve megpirítjuk a tetején a sajtot.

2018. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Brokkolis tészta?
2018. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Zöldborsós nokedli


HOZZÁVALÓK:

40 dkg borsó

2 fej vöröshagyma

30 dkg liszt

2 tojás

pirospaprika

kevés étolaj

kevés víz


ELKÉSZÍTÉS:


Az olajból, hagymából és pirospaprikából pörköltalapot csinálok.


Hozzáadom a zöldborsót és megsózom, felöntöm kevés vízzel. Fedő alatt puhára párolom.


A lisztből és tojásból kevés víz hozzáadásával nokedlit keverek. Miután forró vízbe szaggattam, kifőztem, leszűröm és a párolt borsóval összeforgatom.

2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Én ma nudlit (bolti)főztem, pirított zsemlemorzsát(fahéjas cukorral) tettem rá, mellé kevés eperlekvárt.
2018. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mákos tészta
2018. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!