Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok heti menüt készíteni...

Szoktatok heti menüt készíteni? Írnátok egy két példát?

Figyelt kérdés
Mennyire tudjátok betartani? Én is próbáltam, de sosem sikerül véghezvinni.

2018. jún. 11. 08:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
Szoktam. Elég jól be tudom tartani, nagyon ritkán van változás, max akkor ha nagyon elfáradtam és már nincs ipse erőm se kedvem főzni. Nálunk mindennap húsétel van, abból is csak csirkemell vagy darálthús, így az én menüm nem nagyon hiszem higy segítene. Érdemes etelszallitassal foglalkozó cég oldalakon kezelődni és onnan összeállítani egy menüsort
2018. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Pedig egyszerű betartani.

Kezdd azzal, hogy oszd be a hetet: legyen egy nap egytálételes, egy nap tartalmas leves könnyű másodikkal, egy nap zöldségétel/főzelék, egy nap szárnyas, egy nap vörös húsétel, egy tészta, egy hal.


Ez legyen az alap, ezek bármelyikét tudod 2 napra is készíteni, ahogy szeretitek.


Ezután szedd össze a szívesen készített ételeket, és oszd a fenti típusokba. Így azért könnyű lesz kiválogatni az adott napra az adott ételeket.


Már csak annyi a dolgotok, hogy összeírjátok a listából a következő hétre a menüt, majd bevásároljatok annak megfelelően.

2018. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem szoktunk.

Semmi értelme, és amúgy sem tudhatom hétfőn, hogy mit szeretnék majd szombaton enni.

2018. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%
De, nagyon is értelmes dolog, utolsó. Rengeteg időt és pénzt lehet vele megspórolni.
2018. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam, én sem látom értelmét.

Viszont egyszerre nagy adag ételeket főzök, és mindenből, amiből lehet, több adagot fagyasztok. Így mindig azt veszem elő, amit megkívánok, de akkor veszem meg, amikor szép árut jó áron kapok - és még a főzési időt is megspórolom:)

2018. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Max. egy napra előre tervezek, tovább nem menne, mert sokszor van spontán új ötlet a családban, hogy most együnk itt, most együnk azt.
2018. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%
Mi a párommal kb 2-3 napra főzünk, mert mi megesszük a másnapos ételt, legfeljebb a húst vagy a köretet frissen sütjük/főzzük ha olyan hogy frissen jó, de az max 30 perc alatt megvan mert előkészítjük mindig. Mi kb másfél hétre szoktuk tervezni a menünket, és a heti bevásárlást is ez alapján intézzük mert mi nem érünk rá, meg kedvünk sincs napi szinten boltba rohangálni alapanyagokért a főzéshez, egyedül csak friss pékárúért ugrunk le a boltba maximum.
2018. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy írták többen is, sokat lehet vele spórolni és mégsem kell napokig ugyanazt enni (ami szerintem elég undorító gondolat)


A legegyszerübb az, ahogy valaki írta, heti sémát keresni, ami megfelel neked (meg a családnak) és ahhoz keresni megfelelö fogásokat. Sokat könnyítenek az egymásra építhetö fogások pár napon belül (pl. pörkölt - rizseshús, rakott zöldség, vagy tésztakörítés - pirított tészta, tésztasaláta,stb)


Itt van pár séma, ezek közül tudsz választani, vagy a segítségükkel egy neked jobban passzolót összeállítani:


H: a vasárnapi maradékot variálom át kicsit.

K: vagy tésztaféle vagy krumplis étel van, hús nélkül

Sz: vagy sürü leves vagy valami egytálétel, kevés vagy semennyi hússal.

Cs: fözelékféle kevés húsfeltéttel.

P: valamilyen rakott zöldség, vagy rizses étel.

Szo: egytálétel, vagy pizza, zöldséges pite vagy hasonló, esetleg egy kevés hússal.

V: leves, utána húsétel körítéssel, zöldségekkel meg sok salátával, illetve valami édesség utána.


H: vasárnapi maradék

K: rakott valami

Sz: krémleves,

Cs: tészta

P: hal/hús körítéssel

Szo: sürü leves, tésztaféle

V: Húsleves, húsétel, körítés, saláta


H: valami húsos, esetleg vasárnapi maradékból

K: valami édes, palacsinta, császármorzsa, stb

Sz: Húsos étel kevés hússal és több zöldséggel

Cs: Húsmentes, legtöbbször rakott valami pici sajttal

P: Halas étel

Szo: Sürü leves, vagy egytál sok zöldséggel és kevés vagy semennyi hússal

V: Leves, sült vagy rántott hús vagy egyéb egész vagy szelet húsos étel


H: Tészta

K: idényzöldség

Sz: rizses vagy krumplis étel

Cs: felfújt

P: "kivánságmüsor"

Szo: gyors étel (virsli, rántotta, stb)

V: Húsétel


H: Maradékok

K: krumplis valami

Sz: egytál vagy leves

Cs: Tészta mártással

P: Halas étel

Szo: felfújt

V:sült körítéssel


Hetente

egyszer krumplis étel

egyszer rizses

egyszer tészta

egyszer felfújt

egyszer leves/egytálétel

egyszer édes valami

egyszer maradék


Sok sikert!

2018. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Sosem érettem, hogy tudtok ezzel spórolni. Mi van, ha kitalálom, hogy lecsót akarok főzni, de a boltban éppen nincs leárazva a paprika, paradicsom (alap áron 800-900 ft)? Vagy éppen kifogyott az az alapanyag, amire szükségem lenne? Én mindig az alapján főzök, hogy mi van leárazva. Igen, néha ott állok ihlet nélkül a bolt közepén fél órát, de inkább ez, mint hogy megvegyem 400-ért a répát...
2018. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

9-es:

Úgy van ez, hogy az ember nem kitalálja, hogy lecsót enne januárban. Hanem úgy, hogy eleve, aki tervez, annak alap, hogy idényben és szezonban vásárol. Horribile dictu akciós újságot is néz.


Felmérések szerint kb. 22-30%-ot lehet a menütervvel spórolni, mert CSAK AZT ÉS CSAK ANNYIT veszel, amit és amennyit kell, nincs resztli.

2018. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!