Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisutól szalmonella?

Tiramisutól szalmonella?

Figyelt kérdés

Ma csináltam tiramisut, a tojásos verzióval, délután mikor kevertem ki a krémet már megkósoltam, még mindig élek. Addig volt hűtő nélkül, míg nem állítottam össze. A tojás nem volt romlott, ugyan úgy tároltuk a kamrában kb ugyan olyan hőmérsékleten a tojást is, mint télen. Rendes helyről vesszük, nem a hipermarketből akciósat.

Anyukám beijesztette a családot, hogy nyáron a nyers tojástól nagyon könnyű elkapni a szalmonellát. Mikor készítettem nem volt 23 fok a házban. De ha télen a 20-25 fokos lakásban a mézeskalácsot pingáljuk nyers tojással az úgy jó? A kettő nem különbözik olyan sokban. Vagy például én sütés közben mindig megkóstolom a nyers tésztát a habcsóktól a piskótáig az összeset. De már egy kicsit elbizonytalanodtam én is, lehet nem kellett volna csinálni és mi van ha most mégis kivételesen elkapjuk? Szerintetek?


2018. júl. 2. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem lesz tőle semmi bajotok, ha megmostad a tojásokat.
2018. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sose mosom meg a tojást, mindig elfelejtem. Nem kakis, szépen megtisztítva áruják a tojásboltban. De ezentúl mindig megmosom, köszönöm a választ.
2018. júl. 2. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Igen, olasz családok tízezrei halnak bele minden vasárnap az ebéd utáni tiramisuba :))
2018. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt nem árt tisztázni, hogy a szalmonella micsoda. Az egy baktérium, ami a semmiből nem varázsolódik oda az ételbe csak azért, mert nyár van és 30 fok. Ha a tojáson nem volt szalmonella, akkor nem is tudsz megbetegedni tőle. És lássuk be, meglehetősen ritka, hogy az legyen rajta. Az nem szériatartozék még a tyúkszarban sem.
2018. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben nem félnék. Legközelebb meg ha tutira akarsz menni, vízgőz felett egy tálban felmelegítheted. 62-65°C már elég, és így még rántotta sem lesz belőle.
2018. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!