Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az alább felsorolt alapanyagok...

Az alább felsorolt alapanyagok felhasználásával tudnátok ünnepi menüt ajánlani 10 fő részére?

Figyelt kérdés

Csak abból tudok gazdálkodni, ami itthon van, esetleg 1-2 apróságot vehetek hozzá.Ahhoz külön külön kevés, hogy mindenkinek elég legyen.


A fagyasztóban van

1,5 kg marhalábszár

Kb 1 kg sertés lapocka

1 kg csirke alsó comb (9db)

3 Csirkefarhát

1 db füstölt hátsó csülök

Zöldborsó


Burgonya, sárgarépa, petrezselyemgyökér, karalábé, zeller, zöldbab, vöröshagyma, és paprika, cukkini, uborka a kertből.


Konzerv: gomba, kukorica, paradicsom.



#Ebéd 10 személyre
2018. júl. 8. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
A húsokból egy finom pörköltet csinálnék, természetesen figyelembe véve a különböző főzési időtartamokat. hozzá főtt burgonya, vagy galuska és az uborkából saláta.
2018. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

- Palócleves: a hátsó csülökről a színhúst felkockáznám + a cs.farhátot is mellé, a zöldbabbal együtt egy finom palócleves. Esetleg még a csülök-csontot is bele, jó ízt ad majd neki.

- Cs.combokat (9 db! a 10 főre) külön kirántanám, a zöldborsóval, répa-gyökérrel rizi-bizit mellé köretnek. Egy valaki a háziak közül ebből nem eszik! :))

- Sertés-szelet, marha-szelet (a csülökről leszedett bőrös hájjal együtt) tepsiben szeletben megsütni, valami frappáns krumpli körettel, krokett, vagy Erzsébet burgonya, vagy valami hasonló

- Töltött cukkini: a gomba, kukorica, + rizs egyvelegből egy dinsztelt hagymás tölteléket, a cukkinit hosszában vágva tölteni, alól-felül tejföl-reszelt sajt, sütőben össze


Előző nap megfőzheted:

- a levest,

- a csirke combot panírozhatod,

- a töltött cukkinit az utolsó művelet, tejfölös, sajtos összesütés kivétel is el tudod készíteni

2018. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!

Kizárt dolog, hogy szégyenben maradnál, mert igaz, hogy egyik fajta kajából sem nagyon lesz repeta, de a leves után 3 féle hús + köret mellett, aki éhen marad, az magára vessen.

Ha még esetleg össze tudsz dobni egy piskóta tekercset valami lekvárral megkenve, és a süti is az asztalon! Én ennél nagyobb terülj-terülj asztalkámat már csak vendégségben tudnék elképzelni. :))

2018. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
* vendégségben = vendéglőben
2018. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A 2-es menüje tökéletes, nincs is mit hozzátenni, legfeljebb csak annyit, hogyha a csirkecombokat kettévágod(alsó-felső), akkor 18 db húsod lesz, ami látványosabb és nem mindenki eszik meg egy egész combot (pl.gyerekek, vagy idősebbek)
2018. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok és eszembe jutott még, hogy a marhalábszár pörköltnek, gulyásnak az ideális, tehát egy marhapörkölt még beleférhet, tarhonyával, koviubival.
2018. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!

Ha a 1,5 kg marhából pörkölt, akkor az 1 kg sertés lapocka szeletben sütve 10 embernek már nem biztos, hogy jó ötlet. Akkor azt inkább daráld le, és a töltött cukkini töltelékébe kavard bele.

- Ha kevésnek tűnik a cukkini, akkor a karalábot lapjába félbevágva, közepét kivésed és azt is meg tudod tölteni.


Viszont a karalábot én előtte egy kis lobogó sós vízben 1-2 percig átforralom, különben kemény marad! :))


Most már csak rajtad áll. Majd írd meg, mit is készítel, hogyan döntöttél.

2018. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
csinálnék farhátból húslevest (mindig abból csinálom) és vörösboros marhapörköltet galuskával :)
2018. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Amellett, hogy nem értem, minek akar az vendégséget tartani, akinek nincs rá pénze


Bográcsban a csülökből meg a marhából egy babgulyást csinálnék, sok csipetketésztával és vennék egy nagy rakás friss kenyeret hozzá

2018. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még gondolkodom a menün, de lassan kialakul.
2018. júl. 8. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!