Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tegyek? Nincs itthon...

Mit tegyek? Nincs itthon semmi szinte amit tudnák enni.

Figyelt kérdés

szóval ott kezdem, ma voltam boltban 500 forintal, és nem nagyon vettem semmit az 1 kg-os kenyér itt 400 ft, a 100 megmaradt 100 forintosból pedig itt nem lehet semmit venni

már el szomorit engem ez az egész, iskolában is csúfolnak azzal hogy büdös szegények, putri kapitány és még sorolhatnám, anyámék vért izzadnak hogy legalább mi ehessünk :( a vízet is úgy melegitjük hogy edényben mert a villanyóra is pittyog...



#étel #üres hűttő
2018. júl. 19. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Elmégy a zöldségesbe, ott öreg "aprókrumplit" kapsz: 1 kg-ot adnak 80-90 Ft körül, vagy öreg "normál méretű" krumpliból tudsz kb. fél kg-ot venni.

Inkább vennék az apró krumpliból fél kg-ot = 50 Ft körül, és még 1-2 vöröshagymát, és tudsz főzni belőle "hamis halászlét":


Karikára szelt krumplit egy sort a lábas aljára, rá egy sor karikára szelt vöröshagyma, a tetejére ismét csak egy sor krumplit. Az egészet úgy felönteni hidegvízzel, hogy kb. másfél-két cm-rel ellepje az egészet. Sót, egy kis törtpaprikát a tetejére szórni. Az a titka, hogy főzés közben nem szabad belekavarni.

Ha még találsz esetleg 1 db gulyásleves kockát, vagy 1 db halászlé kockát, azt is belefőzheted.

Kenyérrel, u.n. egytál-étel, szoktam ilyet én is!

2018. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

A 400 Ft-os kenyérből feltételezem hogy várostól távol lévő faluban lakhatsz.

Hosszabb távon meg az lehet megoldás ha a szüleid tartanak otthon kapirgáló tyúkokat amik tojnak eleget. Ha van erre alkalmas terület. Aztán fatüzelésű kályhán megsüthető a tojásuk, amihez csak kenyeret kell venni.

Gyerek koromban falun laktam és nagyon jól működött ez a háztáji élelemtermelés saját célra. Főleg akkor jöttem rá mikor városi lettem és össze tudtam hasonlítani a régi szép időkkel, mivel nekem az volt a bőségesebb élet.

Vidéken ez az egyszerűbb megoldás, az élelem saját megtermelése amit lehet. Mert jó munkahelyből vidéken nem akkora a választék mint mondjuk a fővárosban. Sőt legtöbbször nincs is munkahely. Ahogy olcsó bolt sem szokott lenni. Az egykori szülőfalumban is visszaszoktak az emberek a háztáji élelemtermelésre, legalább saját célra. Ez volt célszerűbb, mint arany áron megvenni a helyi boltban. Például a krumplit is megtermelik otthon, aztán a javakat cserélgetik is egymás közt.

Volt olyan lakó aki először mindössze saját célra állított be egy összetákolt méhkaptárat és elmondása szerint vadméheket fogott be hogy ingyen legyen az is. Úgy megtetszett neki hogy ma már rengeteg kaptára van és a méhei egy terepjárót is össze hordtak neki és hordószám áll a garázsában a kölönféle méz. Vagyis a "segíts magadon" elv jobban működik mint például a közmunka.

Így volt régen is például abban a faluban. A helyi TSZ nem fizetett túl bőségesen, ezért a háztájiban csináltak naguknak bőséget az emberek.

2018. júl. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi van otthon elfekvoben? Ha van nehany tojas es tej, akkor felhigithatod a tojast tejjel, kiadosabb adag rantottat suthetsz belole. Esetleg akad hozza egy keves hagyma is, vagy egy paprika/ paradicsom, ugy meg jobb!

Ha van otthon liszt , so es tojas, keverhetsz ki nokedlit, amire kiszaggatas utan uthetsz tojast, es kesz a tojasos nokedli.

Szinten tojasbol tojaslevest keszithetsz, kenyerrel az sem rossz!

Krumplit felkarikazva megfozod , kis vegetaval mondjuk izesited es olajon lepiritod, a kenyerrel egy sort ez is kihuz.

Esetleg ha van elfekvoben lekvarotok, akkor lekvaros kenyer. Tejbol rizsbol / darabol tejberizs/tejbedara, keves cukorral finomabb.

Mik vannak otthon ? Sok fele ilyen par hozzavalos kaja van, csak ird meg h mi van otthon. Tipp: eves elott /utan is igyal 1-1 nagy pohar vizet, csokkenti az etvagyat.

2018. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként nem vettem volna meg egy egész kiló kenyeret, az egy egész családnak is elég 2-3 napra!!! És akkor más egyébre nemcsak 100 ft marad!
2018. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En a 3. Hozzaszolo vagyok 71%kal , mint a 4., de baromsagnak tartom, amit irt, ezert elhatarolodom tole! nem ugy van, hogy csak fel kenyeret veszel, a boltost nem erdekli h mennyi idore hany fonek szanod...
2018. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 5-ös! Akkor rossz helyen vásárolsz, vagy nem ismered a jogaidat. Igenis, ha nekem elég csak fél kg. kenyér, akkor a boltos ketté vágja a kilósat, ha elég egy szelet, akkor leszeli és leméri azt az egyetlen szeletet, sehol senki sem kötelezhet arra, hogy valamiből többet vegyek, mint amennyire éppen szükségem van!

Válts boltot, emez pedig majd megtanulja, hogyan kell a vevőt megtartani!


Úgyhogy én is írhatnám, hogy nagy marhaságokat írsz, de tudom, hogy nem te vagy a marha, csak a boltos szemét.

2018. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van otthon krumpli akkor tudsz paprikáskrumplit főzni! (Én pl soha nem teszek bele se kolbászt, se virslit.)

Esetleg zöldségesben hátha van kicsit csúnyácska, puhább paprika, paradicsom. Veszel hozzá 2 fej hagymát már lehet lecsót csinálni. Ütsz rá tojást ha van és már laktatóbb.

Tésztát beleteszed vízbe, adsz hozzá leveskockát vagy ételízesítőt. Egyszerű, de egynek jó.

2018. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felforralod a vizet, megvárod míg megfő a tészta. - ez lemaradt :)
2018. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Én biztos nem vennék 400ért kenyeret, mikor sokkal olcsóbb sütni. Veszel egy kiló lisztet, egy kocka élesztőt, ez max 300 ft egy drágább boltban is, és van belőle 2 kiló kenyered.
2018. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!