Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyorsrizst főztem, majd amint...

Gyorsrizst főztem, majd amint kész lett a még forró vízben tojásokat forraltam, amelyek megrepedtek. Ehető-e a tojás vagy inkább kidobjam?

Figyelt kérdés
2018. júl. 21. 23:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem mostam meg a tojást.
2018. júl. 21. 23:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
persze, h ehető
2018. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Azt még megértem, ha az esetlegesen piszkos tojáshéj miatt zavar a dolog, de a rizs miatt nyilván nem gond, hisz a rizst is megeszed, a vizével nincs gond... Miért ne lehetne ehető a tojás?
2018. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
De ha a rizs csak úgy említésre került és tényleg a tojás mosatlansága zavar, nos, ezt neked kell eldöntened, de ha ilyen vagy, miért nem mosod meg? Nekem kivétel nélkül mindig kireped legalább egy tojás, ez normális.
2018. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ennyire ostobaságot hogy tud valaki kérdezni?
2018. júl. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

A tojás azért repedt emg, mert hideg volt, a víz meg forró.

Az lényegtelen, hogy a vízben elötte mit föztél.

Ha a víz forró volt, akkor az a tojást fertötleníti, akár kirepedt, akár sem.

2018. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha a tojás annyira szennyezett volt, hogy a csirke ürüléktől még a törek is rajta maradt a héjon, én bizony meg nem enném.

Mert bizony egy fejkendős nénikétől sikerült egyszer egy olyan doboz tojást vennem, aminek a felső végei szépen le voltak törölve, az alja pedig csupa mocsok, ahogy a fészekből kiszedték.

Abban az állapotban biztosan nem raknám fazékba!!!

2018. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
A rendes tojás tollas meg szaros! Persze azért megmossuk. Mind megrepedt? Ha nem volt mosott akkor azokat nem enném meg, a többi jöhet.
2018. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!