Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrórudi tej nélkül?

Túrórudi tej nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye a kérdés..

De már itt is szerencsét próbálok.

Igen tudom hogy a túróhoz kell tej meg a csokihoz is.

De barátnőm tejérzékeny és már évek óta nem evett túrórudit. És megszeretném lepni. Valami módon kikerülhetem a tejet?

Sürgős lenne erre a válasz mert nemsokára hónapfordulónk van és a kedvében akarok járni.



2018. aug. 8. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik növényi túró. Illetve, ha laktózérzékeny, akkor laktózmentes is.
2018. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene, hogy tejcukor érzékeny vagy tejfehérje érzékeny.

Ha "csak" tejcukor (laktóz), akkor van már laktózmentes túrórudi.

Ha tejfehérje, akkor az első által javasolt növényi készítményből lehetne otthon valami túrórudiféleséget készíteni.

2018. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam már kölesrudit, az azért egy kicsit lightos ízű, zsírszegény, de nem rossz.

Túró rudira emlékeztető dolgot inkább kókuszból készítek, múltkor ugyan tejszín is volt benne, de épp ma készítettem kókusztejszínt, gondolom, azzal is működni fog.

Nem lesz teljesen túró rudis, mivel a tejtermékeknek nagyon egyedi ízük van, amit mással nem lehet emulálni, de azért a túrót még egész jól meg lehet közelíteni. Kókusz, zsiradék, citrom, édesítő, már ez egész jó kis műtúrót ad, a kókusztejszín már egy extra szint lesz szerintem.

Lehet, hogy előny, ha valaki szereti a kókuszízt, szerencsére én igen. Főleg túróutánzatnak nem zavar, kávéban már más.


A csokihoz nem kell tej, ezt ki mondta? A túró rudihoz eleve az étcsoki megy. Én házit használok, garantáltan tej- és cukormentesen.

2018. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget igen tejfehérje érzékeny..hálás vagyok a segítségért!:)
2018. aug. 10. 02:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer valaki erre tévedne. Bioboltokban lehet kapni "Tworo" rudit, amit abszolút visszaadja a tökéletes túró rudi élmményt, tej és glutén nélkül!:)
2021. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!