Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen könnyű, gyorsan elkészí...

Milyen könnyű, gyorsan elkészíthető ételt tudnék csinálni iskolából hazajövet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok menzás, illetve se pénzt, se ételt nem viszek az iskolába, max. néhanapján egy keksz, zacskó ropi. Mire hazaérek mindig nagyon éhes vagyok, magamnak kell ételt csinálnom. 3 dolgot szoktam készíteni: tésztát főzök, sajttal megszórom, melegszendvicset a sütőben, illetve a kenyér közepét "kivágom", tojás oda és gyorsan megsütöm.

Már nagyon unom ezeket enni egyfolytában, mit tudnék gyorsan, könnyen elkészíteni iskolába hazaérkezve?


2018. szept. 19. 20:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
85%
Mirelit étel..én is hasonló helyzetben vagyook.Pl. tejbegrízt szoktam csinálni, rántottát, palacsintát, császármorzsát.Próbáld az ételeket feldobni!Sok sikert, cak változatosan!:-)
2018. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig rántottát csináltam vagy tejbegrízt, tejberizst. Alkalmanként egy mirelit pizza is hamar megsül.
2018. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2018. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hamburger bolti húsból, hotdog, üveges szószok tésztával, mirelit rántott dolgok zacskós krumplival, rizzsel, zacskós leves, mirelit pizza-nem egészségesek de gyorsan kész vannak és telítenek.
2018. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lecsó. :D

Mirelit fasirt, vagy csirke nuggets.

virsli "pörkölt".

A darálthúsos ételek is gyorsan megvannak.


De adok egy jó tanácsot.

Főzz több napra és csak melegiteni kell.

2018. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyors hacsapuri

[link]

2018. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Zacskós görög gyümölcsleves. Meghalok érte, ha tehetném minden nap azt enném. :)
2018. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért a lecsót nem lehet olyan gyorsan elkészíteni, de köszönöm a válaszokat, segítséget! :)
2018. szept. 19. 21:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Joghurtos újhagymás lepény serpenyőben


20 perc alatt elkészül, isteni az íze és egészséges hozzávalókból készül. A liszt kiméréséhez 2,5 dl-s bögrét használunk.


Hozzávalók:


300 ml joghurt,

1/2 kiskanál szódabikarbóna,

2 db nyers tojás,

2 db főtt tojás,

1,5 bögre liszt,

1 köteg újhagyma,(ha nincs apróra vágott hagyma is jó)

só ízlés szerint.

Olaj a sütéshez


Elkészítés:


1 percre tegyük a mikrosütőbe a joghurtot

Keverjük bele a szódabikarbónát a langyos joghurtba és hagyjuk állni 5 percig, majd adjuk hozzá a két darab nyers tojást, keverjük jól össze. Tegyük bele az átszitált liszt felét, a főtt tojást és az apróra vágott újhagymát. Adjuk hozzá a megmaradt lisztet és keverjük össze. A tészta állaga olyan kell legyen mint a sűrű tejföl.

Tegyünk egy serpenyőbe olajat, forrósítsuk fel, majd kanál segítségével szaggassuk bele a tésztát. Süssük meg mind a két oldalát.

Az elkészült finomságot fokhagymás-tejfölös mártogatóssal fogyasszuk.

Jó étvágyat!

2018. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Tojásos nokedli? Én úgy szoktam, hogy mikor van időm, akkor csinálok egy nagyobb adag nokedlit, és adagonként bezacskózva lefagyasztom, aztán azt csak elő kell venni, forró vizet rá, h kiolvadjon, bele egy serpenyőbe, 1 percet pirítom, majd ráöntök 1-2 tojást, addig keverem, míg atojás olyan rántotta kinézetű lesz és kész is. Jah meg még elötte sózni kell a tojást. Uborka salátával nagyon finom és gyors is.


Egytemista koromban sűrűn csináltam csirke nuggets-et, csak ki kell sütni, rizst mellé kész kész.


Akkor ott van a virsli, az jó főve is, illetve picit bevagdosva kisütve is. Sültkrumpli mellé.


Akkor krumplis tészta, sajtos tészta, túrüs csusza, mákos tészta, grízes tészta.


Pizza. Kész tészta lapot lehet a boltoban venni, fagyasztottat is, így előre be lehet tárazni belőle. Akkor arra csak pizzaszósz kell, sajt, sonka, meg ki mit szeret és ki kell sütni, 30 perc az egész.


Krumplis tarhonya is gyors.


Resztelt máj: hagymát meg kell fonnyasztani az olajon, rászórni piros paprikát, majd gyorsan felönteni vízzel. Beletenni a májat (kb. 500 g), fűszerezni borssal, köménnyel és sóval és akkor lefedve rotyoghat. Lehet még sűrített paradicsomot hozzárakni, az besűríti. Elég gyorsan kész van, én ketté szoktam vágni pár darab májat és ha nem véres, akkor jó. Nem szabad sokáig csináélni, mert megkeményedik a máj.


Bolognai: ehhez is van sok féle előre gyártott szósz, amivel pikk-pakk kész van és kiadós is.


Illetve én még leveseket szoktam csinálni, mert azok is gyorsan kész vannak, megeszek jó pár tányért és az enyhíti az éhségemet, addig meg át tudom gondolni, h mit is ennék igazán :D Ilyen pl. a krumplileves, tojásleves

2018. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!