Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki ismer vékony tésztájú...

Valaki ismer vékony tésztájú pizza receptet?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a Google tele van millió recepttel,igazából olyan érdekelne amit már próbáltak,esetleg többször is és jól sikerült.Ha valaki tud linkelni egy bevált receptet annak köszönöm előre is.
2018. szept. 20. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
jamie oliver receptje
2018. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szintén jamie oliver tésztáját sütöm
2018. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

A pizzatészta az egyik olyan tészta aminek valami miatt rengeteg receptje van pedig a pizzatészta nem más mint liszt, élesztő, só, olaj, víz.

Én így szoktam:

60 dkg lisztbe egy fél evőkanál sót elkeverek. 2.5 dkg élesztőt langyos vízben vagy tejben felfuttatok, a tetejére szórok némi kristálycukrot, hogy biztos felfusson.

Ha kész, hozzáöntöm a liszthez. Öntök hozzá még kb 1dl olajat fakanállal összekeverem.

Egy pohárba meleg vizet teszek és addig adagolom a keverékhez amíg egy laza tésztát nem kapok. Persze ekkor már kézzel dolgozom össze. Tényleg lazának kell lennie, majdnem mint a fánk tésztája csak nem kell kidolgozni annyira.

Letakarva kelesztem, majd amikor megkelt, kinyújtom, kicsit széthúzogatom.

Sütőpapírral bélelt tepsibe rakom.

Ráteszem a feltétet és alul felül sütés+ légkeverés, beteszem sülni.

250°-on kb 10 perc alatt megsül.

2018. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mentek a zöld kezek :)
2018. szept. 20. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok oda a nosaltys receptekért, de ez mindig jól sikerül, vagy hússzor megsütöttük már: [link]

Fokhagymapor helyett 1-2 gerezd fokhagymát szoktam beleszórni.

2018. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyújtsd ki oszt vékony lesz
2018. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!